Antwort Jak dlouho trvá vyřízení víza do Austrálie? Weitere Antworten – Jak dlouho trva vízum do Austrálie

Jak dlouho trvá vyřízení víza do Austrálie?
Aktuálně jsou pro občany České republiky k dispozici dva druhy turistických víz a to eVisitor visa (subclass 651) a Visitor visa (subclass 600). Pokud je Austrálie pouze Tvým přestupním místem, ale strávíš na jejím území dobu v rozmezí 8 až 72 hodin, bude nutné vyřídit si tranzitní vízum.Zákon o pobytu cizinců (pdf, 2 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.K cestě do Austrálie jsou občané ČR povinni mít platný cestovní doklad (cestovní pas) ČR a platné australské vízum.

Kde si zařídit vízum : Vydávání krátkodobých víz je v kompetenci Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Více informací naleznete na jeho webových stránkách v záložce „vstup a pobyt“. Ve výjimečných případech je možné požádat o prodloužení krátkodobého víza na odborech cizinecké policie krajských ředitelství Policie České republiky.

Kolik stojí vízum do Austrálie

S čím a jak Ti pomohou naši poradci v Austrálii

PŘEHLED POPLATKŮ SPOJENÝCH S VYŘÍZENÍM VÍZ DO AUSTRÁLIE
Typ víza Poplatek australskému imigračnímu úřadu
Turistická víza (subclass 600) $190 AUD
Studentská víza s pracovním povolením $710 AUD (hlavní žadatel) $530 AUD (partner/ka)
Transit víza (subclass 771) ZDARMA

Jak požádat o vízum do Austrálie : eVisitor vízum (651), o které mohou držitelé českých cestovních dokladů požádat bezplatně on-line: https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-finder/visit. Žadatel vyplní příslušný elektronický dotazník a vyčká udělení souhlasu, který mu je doručen emailem během několika hodin.

19/05/2024

Typ víza Popis Výše poplatku (CZK)
K Snoubenec (snoubenka) nebo manžel (manželka) amerického občana 6360.00
L Vnitrofiremně přesunovaní zaměstnanci 4920.00
M Studentské (profesní) 4440.00
O Osoby s výjimečnými schopnostmi 4920.00


Prodloužená dočasná ochrana – bude udělena uprchlíkům, kteří měli DO celou dobu a jen si teď prodlužují platnost. U té najdete kód D/DO/867-869. Nové žádosti o dočasnou ochranu jsou udělovány s platností do 31. 3.

Jak dlouho se letí z Česka do Austrálie

Co potřebujete vědět o letu do Austrálie

Jednosměrný let trvá průměrně 26 hodin 53 minut a zpáteční let stojí 81 924 Kč.Zákaz dovozu do Austrálie se týká těchto věcí:

  • Měkké a tvrdé drogy – marihuana, cannabis, heroin, kokain, amfetaminy.
  • Steroidy.
  • Padělky.
  • Pornografie.
  • Petardy.
  • Injekční stříkačky (s výjimkou inzulínu)
  • Zbraně (jakékoliv)

Kde a jak získat vízum

O vízum můžete zažádat na zastupitelském úřadu dané země, v některých případech to jde i online nebo na přímo na letišti. Vízum je vhodné opatřit ještě před odletem. Vyřízení víza trvá až 30 dnů.

Vízum (latinsky carta visa) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období na území státu, který vízum vydal. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle jde o razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno jako samostatný dokument.

Co je typ víza D : O dlouhodobé vízum (vízum typu D) žádá cizinec, který hodlá pobývat na území ČR za konkrétním účelem po dobu delší než 90 dnů.

Co znamená strpění na území : Vízum strpění je dočasný imigrační status, který se uděluje osobám bez faktického nároku na vstup, kterým je vstup povolen za zvláštních okolností. Toto vízum se obvykle uděluje osobám, kteří nemají legální pobyt na území, ale nemohou se vrátit do země původu z velmi závažných důvodů (např.

Kdy je nejlepší letět do Austrálie

Ideálními měsíci k návštěvě budou tzv. shoulder seasons, tedy říjen, listopad, březen a duben, kdy počasí bude příjemné a sezona turistů ne tak vysoká. Do Austrálie se vyplatí letět v každém měsíci. Většina upřednostňuje letní měsíce – prosinec, leden, únor, a to i kvůli kulturním akcím a Silvestru v Sydney.

Průměrné ceny se liší dle konkrétní australské destinace. Do největších měst se běžně dostanete na 26 000 až 30 000 Kč při odletu z Prahy. Z Vídně jsou ceny v průměru o 2 až 4 tisíce dražší, naopak z Německa mírně levnější. Lety do ostatních australských menších míst se běžně prodávají mezi 30 a 36 000 Kč.Pokud převážíte hotovost vyšší než 10 000 AUD nebo ekvivalentní množství peněz v jiné zahraniční měně, je nutné to před příjezdem i odjezdem do či z Austrálie ohlásit při celním odbavení. Maximální částka hotovosti není stanovena.

Na co si dát pozor v Australii : Při cestách mimo velká města se doporučuje pít pouze balenou vodu. Při cestách do volné přírody hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady a pavouky. V tropických vodách hrozí napadení krokodýlem. V Austrálii se opakovaně vyskytují případy napadení člověka žralokem při koupání či surfování v moři.