Antwort Jak dlouho trvá let z Česka do Španělska? Weitere Antworten – Kolik stojí letenka z Česka do Španělska

Jak dlouho trvá let z Česka do Španělska?

Odlet Destinace Nejlepší cena
Praha Valencie 3 239 Kč
Praha Las Palmas de Gran Canaria 3 591 Kč
Praha Granadilla 3 638 Kč
Praha A Coruña 3 967 Kč

Přehledná tabulka s trváním letů

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka
Délka letu do Španělska 🛪 2:00 1860 km
Délka letu do Švýcarska 🛪 1:00 680 km
Délka letu do Švédska 🛪 2:00 1340 km
Délka letu do Taiwanu 🛪 11:20 9030 km

Cestování z města Praha do města Barcelona

Na trase Praha – Barcelona můžete očekávat minimálně 12 zastávek a cesta trvá minimálně 25 hodin. Průměrná cena autobusové jízdenky z města Praha do města Barcelona je 1 999,00 Kč, což dělá z cestování autobusem jeden z nejlevnějších způsobů dopravy.

Kolik stojí cesta do Španělska : Kolik stojí zpáteční letenky do země Španělsko Nejlepší cena zpátečního letu do země Španělsko, kterou jsme našli, je 1 320 Kč.

Co je potřeba k cestě do Španělska

Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Kdy letět do Španělska : Nejlepší čas na návštěvu Španělska je od března do května a od září do října. Od března do května se teploty pomalu zvyšují z 12 na 17 °C. Během září a začátkem října pak kolísají mezi 17–21 °C, což znamená, že na pláži nebude nepříjemně horko.

Nejlepší čas na návštěvu Španělska je od března do května a od září do října. Od března do května se teploty pomalu zvyšují z 12 na 17 °C. Během září a začátkem října pak kolísají mezi 17–21 °C, což znamená, že na pláži nebude nepříjemně horko.

Stejně jako v ostatních evropských zemích si i ve Španělsku dejte pozor na kapsáře a drobné zlodějíčky, kteří se vyskytují hlavně na frekventovaných místech, v přecpaném metru, nebo poblíž turistických atrakcí. Jinak se Španělsko řadí mezi bezpečné evropské země, kde se nemusíte obávat žádné větší hrozby.

Kdy do Španělska k moři

Pokud plánujete klidnou dovolenou u moře, pak jsou samozřejmě nejvhodnějšími měsíci návštěvy Španělska červen, červenec, srpen a září. Můžete se těšit na horké a slunné počasí. Musíte ale počítat s tím, že ubytování i letenky jsou právě v tuto dobu nejdražší a některé lepší hotely jsou i dlouho dopředu vyprodané.Má-li v úmyslu cestující použít ke vstupu do Španělska cestovní doklad nebo občanský průkaz vydaný ČR, tento doklad musí být platný alespoň po dobu pobytu v destinaci.Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Přímý let nabízí z Prahy hned několik společností (ČSA, Sky Europe, Iberia) a jeho délka se pohybuje kolem 2,5 – 3 hodiny. Ve Španělsku je téměř 50 letišť, nejvyužívanější jsou samozřejmě v Barceloně a Madridu.

Co vědět před cestou do Španělska : Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Jaké doklady potřebuji do Španělska : Při cestách do Španělska předloží občan ČR platný cestovní doklad (cestovní pas ČR nebo občanský průkaz ČR), cestuje-li letadlem. Při cestě vlakem nebo automobilem předloží občan svůj cestovní doklad při vstupu do schengenského prostoru. Uvnitř schengenského prostoru již nejsou hraniční kontroly.

Co se nesmí vyvážet ze Španělska

Je přísně zakázáno vyvážet i dovážet věci, které podléhají zvláštním předpisům. Jde například o cizokrajné rostliny, zbraně či starožitnosti). Pozor, může jít například i o korály či mušle, které si můžete chtít odvézt na památku.

Nejlepší čas na návštěvu Španělska je od března do května a od září do října. Od března do května se teploty pomalu zvyšují z 12 na 17 °C. Během září a začátkem října pak kolísají mezi 17–21 °C, což znamená, že na pláži nebude nepříjemně horko.Doba letu letadlem do vybraných dovolenkových destinací:

Místo odletu Země příletu Doba letu Vzdálenost
doba letu z Prahy na Korfu 2:00 h 1 435 km
doba letu z Prahy na Sardinii – Olbia 2:05 h 1 300 km
doba letu z Prahy na Lefkadu 2:10 h 1 348 km
doba letu z Prahy do Bulharska – Burgas 2:15 h 1 450 km

Co si vzít s sebou do Španělska : Při cestě do Španělska nezapomeňte na všechny důležité doklady a léky. Taktéž nezapomeňte na opalovací krém, pokrývku hlavy a sluneční brýle. Pokud na něco zapomenete, nebude problém vše případně ve Španělsku dokoupit.