Antwort Jak dlouho se může užívat hlíva ústřičná? Weitere Antworten – Kdy brát hlívu ústřičnou

Jak dlouho se může užívat hlíva ústřičná?
1 kapsle 2x denně před jídlem. Kapsle se polykají celé a zapíjí vodou, nebo se rozdělí a obsah se nasype do jídla nebo do vody. Je možné užívat dle potřeby i dlouhodobě.Hlívu ústřičnou a stejně tak žampiony nemusíte dlouho vařit, pokud se jedná o houby z pěstíren. Pokud budete mít hlívu vyrostlou v přírodě je třeba ji tepelně upravovat raději 15 minut.Jak hlívu uchovat Houby lze uchovávat v papírovém sáčku v chladničce po dobu 2–3 dnů. Možné je také zamrazení. Hlíva ústřičná by se stejně jako většina ostatních hub měla používat vždy čerstvá.

Proč jíst hlívu ústřičnou : Šálek hlívy ústřičné obsahuje asi 42 kalorií, což z ní dělá nízkokalorickou přísadu téměř jakéhokoliv jídla. Navíc je chutná a bohatá na živiny. Podle studie publikované ve “Food Chemistry” obsahuje významné množství zinku, železa, draslíku, vápníku, fosforu, vitamínu C, B1, B2, kyseliny listové a niacinu.

Na co je dobrá hlíva ústřičná

Mezi hlavní účinky hlívy ústřičné patří posílení imunity organismu, zvyšuje odolnost organismu vůči virovým, bakteriálním, plísňovým a parazity vyvolaným onemocněním. Snižuje riziko opakování infekcí horních cest dýchacích a potřebu opakovaného užívání antibiotik.

Jaké vitamíny obsahuje hlíva ústřičná : Hlíva ústřičná obsahuje velké množství vitamínů B, jako je B1, B2, B5, B6, B7, B9 , ale také např. vitamín C.

Dále hlíva pomáhá při hemeroidech, vysoké hladině cholesterolu, vysoké hladině cukru v krvi, psychickém a fyzickém vyčerpání či únavě, chřipce, angíně, nachlazení. Hlíva pomáhá k posílení obranyschopnosti a imunity organismu. Díky svým antioxidačním schopnostem zpomaluje proces stárnutí.

Do hrnce přidejte nakrájenou hlívu a směs restujte 5 minut na mírném plameni. Do směsi v hrnci přidejte mletou papriku a kmín, vše zalijte zeleninovým vývarem, hrnec přiklopte pokličkou a nechte vařit 25 minut na mírném plameni.

Jak Ususit hlívu ústřičnou

Namarinovanou hlívu vyskládáme na plech vyložený pečicím papírem. V domácích podmínkách můžeme houby sušit v otevřené troubě při teplotě 60 stupňů, anebo v sušičce a případně i na topení. Trvá to 6 až 12 hodin v závislosti na teplotě sušení. Denisa doporučuje usušit je do konzistence, kdy jsou ještě trochu gumové.Hlíva má velmi jemnou chuť a příjemné houbové aroma. Můžete ji vařit, smažit, péct, či zapékat, podávat jako předkrm nebo jako hlavní chod. Vynikající je třeba do guláše, do falešné dršťkové, jako přírodní řízek nebo špíz.Houbu, která vám dodá životní energii, vitalitu a krásu. Její pravidelné užívání vede ke stimulaci imunity, snižuje cholesterol v krvi a má řadu dalších pozitivních účinků na organismus. Hlíva ústřičná je houba, která roste v České republice po celý rok.

Jaké kombinace doporučujeme:

  • Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem nebo také v kombinaci s echinaceou.
  • Jako podpora imunity u dětí se hodí sirup z výtažku z hlívy ústřičné v kombinaci s vitamínem C nebo také hlíva ústřičná doplněná o vitamín D v podobě bonbonů.

Co obsahuje hlíva ústřičná : Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je jedlá houba, která roste na dřevě stromů. Ve své tkáni obsahuje aminokyseliny, vitaminy skupiny B, minerální látky a stopové prvky (železo, hořčík, zinek, selen, chrom, jód). Dále je velmi bohatým zdrojem účinných přírodních látek – beta-glukanů.

Jak dlouho PECT hlívu : Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 °C.
  2. Hlívu očistěte a větší hlavičky natrhejte na menší kusy.
  3. Houby vsypte do pekáčku, přihoďte nevyloupané stroužky česneku, nakrájenou cibuli, přidejte olej, máslo, rozmarýn a šalvěj.
  4. Dejte do trouby a pečte 30–45 minut.

Co se pouziva z hlívy ústřičné

Pokud jste však propadli chuti této houby existuje nepřeberné množství receptů, jak hlívu zpracovat. Hlívu můžeme využít jak do salátů, polévek, tak i do hlavních jídel. U polévek nemusíte zůstávat jen u falešné dršťkové polévky, ale můžete si připravit i hlívovou česnečku nebo krémovou hlívovou polévku.

Namarinovanou hlívu vyskládáme na plech vyložený pečicím papírem. V domácích podmínkách můžeme houby sušit v otevřené troubě při teplotě 60 stupňů, anebo v sušičce a případně i na topení. Trvá to 6 až 12 hodin v závislosti na teplotě sušení. Denisa doporučuje usušit je do konzistence, kdy jsou ještě trochu gumové.Hlívové vršky, ochucené pepřem a drceným kmínem, obalíme v hladké mouce a zprudka osmažíme na oleji. Podáváme s chlebem jako minutku. Hlívu můžeme podávat opečenou s chilli papričkou a dochucenou plátky česneku. Též je oblíbená v troubě zapečená hlíva s bramborami a smetanou.

Jak poznat spatnou Hlivu Ustricnou : Klobouky mladších hub mají podvinutý okraj, později se klobouk narovnává a dostává vějířovitý tvar s ostrým okrajem, lupeny jsou poměrně řídké. Hlíva roste v trsech, třeně (nohy) vyrůstají ze dřeva po straně. Spodní úrovně hub mohou být potaženy neškodným bílým povlakem výtrusů z klobouků nad nimi.