Antwort Jaký dřez je nejlepší? Weitere Antworten – Jaký materiál dřezu

Jaký dřez je nejlepší?
Nerez má mnoho vynikajících vlastností, díky kterým je ideálním materiálem na výrobu kuchyňských dřezů. Pro nerezové dřezy je jedním z nejdůležitějších parametrů kvality, kromě složení, i tloušťka oceli, ze které je dřez vyroben. Tloušťka má velký vliv na konečnou pevnost a tuhost nerezových dřezů.Při výběru se zajímejte o složení dřezu. Kvalitní granitové dřezy by měly obsahovat zhruba 80 % křemenných písků a 20 % pojiv a barviv. Keramický dřez: Tento typ dřezů se vyznačuje pevnou strukturou a odolností vůči chemikáliím, vyžaduje také minimální údržbu.Granit je velmi odolný materiál. Rezistence proti poškrábání a vysokým teplotám (Odolá teplotním šokům – až 280°C) Snadná údržba (Neusazuje se vodní kámen ani nečistoty)

Jak vybrat nerezový dřez : Při výběru nerezového dřezu byste se měli ujistit, že je vyroben z chromniklové nerezové oceli 18/10. Jde o nerezivějící potravinářskou ocel obsahující 18% chromu a 10% niklu. Chrom dodává dřezu tvrdost, odolnost a lesk, nikl pro změnu ovlivňuje jeho odolnost vůči nárazům.

Co je materiál Granit

Speciální složení materiálu použitého pro výrobu (kamenná drť, např. křemičitého písku – žuly a polymerové pryskyřice) a jeho vysoká hustota garantuje bezpečné používání výrobku, a proto jsou granitové dřezy tak oblíbené. Na granitovém dřezu nejsou vidět zaschlé kapky, je odolný vůči skvrnám a neztrácí barvu.

Co je to Fragranit : Fragranit je dřez granitový tedy 80% drceného křemičitého písku a pojivo. Tectonite je kompozitní dřez (plast). Fragranitové dřezy mají navíc antibakteriální úpravu. Granitový dřez je odolnější proti poškrábání a případné poškození se dá opravit u Tectonite dřezů to nelze.

Rozhodně se vyplatí vsadit v případě granitových dřezů na renomované značky a výrobce (Franke, Alveus, Blanco, Teka, Schock, Sinks a další.) a raději si nějakou tu tisícovku připlatit za kvalitní dřez.

Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF… Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc.

Co nepoužívat na granitový dřez

Co rozhodně nepoužívat pro čištění granitového dřezu Drátěnky a hrubé kartáče (mohou povrch poškrábat). Hydroxid sodný pro čištění odpadu (může poškodit povrch nebo narušit pigment dřezu).Větší nečistoty a usazeniny odstraníte roztokem octu nebo čisticím prostředkem, který ocet obsahuje. Použít můžete také jedlou sodu nebo kyselinu citronovou smíchanou s vodou. Po vyčištění dřez opět důkladně vysušte měkkou utěrkou. Čas od času výrobek umyjte mlékem bez abrazivních částic vhodným pro granitové dřezy.Určit kvalitu a typ nerezu samotným pohledem není jednoduché. Můžeme se ale řídit označením, které je mnohdy laserováno nebo raženo přímo na samotném nádobí. Kvalitnější nerezové nádobí je označováno čísly 18/8, 18/10 nebo 18/12. Méně kvalitní pak třeba 8/0.

Povrch stačí posypat sodou, poprášit octem a nechat působit. Ocet se sodou reagují a rozpouštějí nečistoty. Pak stačí opláchnout vodou a použít utěrku z mikrovlákna. Ta je velmi účinná k tomu, jak vyleštit nerez.

Co je kompozitní dřez : Kompozitní dřez je vyroben ze 100 % recyklovatelného syntetického SMC materiálu, který tvoří směs polyesterových pryskyřic a skelných vláken. Díky tomu je kompozitní dřez nejenom velice odolný vůči vysokým i nízkým teplotám, teplotním výkyvům i chemickým prostředkům, ale také lehký.

Co je to Silgranit : Co je to SILGRANIT Je z 80 % tvořen nejtvrdší části žuly (granitu) a to je materiál, který svým hedvábně kamenným povrchem vytváří příjemný kamenný charakter dřezu. Dostupný je v deseti barvách, sladěným s bateriemi BLANCO. Skvěle se udržuje a je velmi odolný.

Co je Tectonitový dřez

Tectonitové dřezy Franke jsou vyrobeny se syntetického materiálu SMC, který byl využíván především v automobilovém průmyslu pro výrobu komponentů jež podléhají těžkému opotřebení. Povrch s příměsí skelných vláken zajistí pevnost a odolnost. Materiál je 100 % recyklovatelný.

Černé a tmavě šedé odstíny vypadají velmi luxusně a skvěle se hodí do moderní kuchyně v kombinaci např. s bílými dvířky. Do přírodních dřevěných a venkovských kuchyní se hodí odstíny béžové, champagne, pískové a hnědé, které se dají také velmi pěkně kombinovat s vodovodními bateriemi ve stejné barvě.Obecně ale platí, že byste neměli být u dřezu skloněni, ale stát rovně. Měříte-li 170 cm a více, zvolte výšku dřezu v rozmezí od 95 do 105 cm. Při výpočtu správné výšky zohledněte také to, že čím hlubší dřez máte, tím více se budete muset sklonit.

Jak čistit dřez Franke : Objevte čisticí prostředky pro váš nerezový dřez

Jeho použití je velmi snadné. Na navlhčenou speciální houbičku několikrát naneste Franke Twister. Houbičkou povrch vyčistěte, pečlivě opláchněte nebo vytřete vlhkým hadříkem. Po použití nechte Franke Twister uschnout, a teprve potom uzavřete krabičku.