Antwort Jak brousit plot? Weitere Antworten – Čím brousit plot

Jak brousit plot?
K broušení můžete použít brusný papír obalený okolo dřevěného hranolu nebo kartáč, ruční broušení je ale dost namáhavé. Proto doporučujeme použít brusku. Pozor, při broušení bruskou se do vzduchu dostane prach z barvy a dřeva, proto nezapomeňte na ochrannou roušku. Barevný tip: Použít můžete také odstraňovač nátěru.Doporučují se 3 vrstvy řidšího nátěru, mezi kterými necháme odstup alespoň 24 hodin. Platí, že syntetické barvy lépe přilnou, s vodo ředitelnými se pro změnu lépe pracuje. Odolnost dřevěného plotu též zvýší úprava latěk shora seříznutím do špičky či oblouku, díky čemuž bude z latěk lépe stékat voda.Důležité je však použít kvalitní přírodní olej. Tou nejlepší volbou je tungový olej, který najdete ve vodou ředitelných lazurách PLUS W-olej a BBB V-olej. Vybrat si můžete z více než 30 barevných odstínů a obě značky jsou zároveň silně vodoodpudivé a matné.

Jak ošetřit plot : Celkem by měl postup sestávat ze tří kroků:

  1. Impregnace dřeva – chrání dřevo proti houbám, plísním, hmyzu a modrání.
  2. Základní nátěr (barva nebo lazura) – základní úprava dřevěného povrchu, ať už je barevná nebo bezbarvá.
  3. Konečný nátěr – chrání dřevo proti venkovním vlivům a UV záření.

Kdy natírat plot

Dřevěný zahradní nábytek, pergolu, altán, dřevěný plot či dřevěná terasová prkna můžete natírat od jara do podzimu. Podmínkou však je, aby se teplota podkladu a jeho okolí pohybovala mezi cca 15 °C až 25 °C. Ideální teplota je okolo 20 °C.

Kdy Strihat Bukovy plot : Ať už jste pro svou zahradu zvolili listnatý habr, buk lesní nebo jehličnatý tis, tsugu či zerav západní, během srpna byste rostlinám měli dopřát ozdravný prostřih. Jde o to, aby byly dostatečně husté, zdravé a vedle praktické funkce i dobře vypadaly.

Vždy záleží na aktuálním stavu plotu. Ideálně se však uvádí rozmezí po 2 – 5 letech. Ošetření záleží na tom, zda jste použili krycí nátěr nebo lazurovací lak. U krycího nátěru musíte starý nátěr přebrousit a znovu natřít.

Na běžné dřevěné výrobky jako jsou třeba lavice nebo židle a stoly můžeme použít krycí barvy ředitelné vodou nebo lazury. Lazury zvýrazní strukturu, takže se používají především na kvalitní dřevo, např. u zahradních domků. Krycí barvy, jak už název napovídá, překryjí celý povrch.

Čím natřít betonový plot

Pro nátěr betonu je možné použít různé nátěrové hmoty jako jsou např. odolné fasadní barvy V4018 Barlet silion, V4015 Barlet silikát (vč. příslušných penetrací), rozpouštědlová barva na betony S2131 Betex a řada dalších. Použití nátěrů nátěrovými hmotami je však velmi problematické.Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.Ošetření záleží na tom, zda jste použili krycí nátěr nebo lazurovací lak. U krycího nátěru musíte starý nátěr přebrousit a znovu natřít. Odstranění starého nátěru se provádí pomocí horkovzdušné pistole nebo elektrického hoblíku. Další možnost je rozpustit starou vrstvu pomocí chemikálií a poté seškrábat nátěr špachtlí.

Pro biocidní ochranu je zde možno použít syntetické napouštědlo FUNGISTOP S1031 i vodouředitelnou variantu LIGNOSTOP PROFI V1051 nebo HOBBY V1052. PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020 poskytuje dřevu vysokou a hloubkovou ochranu proti povětrnosti a zejména UV záření již v jednom nátěru.

Jak často stříhat živý plot : Živý plot by se měl stříhat každý rok, jelikož delší vyčkávání a poté radikální střih škodí zdraví vegetace. V horkých dnech není stříhání živého plotu vhodné, jelikož čerstvě ořezané výhonky mohou jinak zaschnout. Pravidelná péče spočívá v tom, že vyříznete poškozené části a tím dojde i k omlazení postižených míst.

Jak daleko od plotu sázet živý plot : V případě, že si na svém pozemku chceme vysadit živý plot, měli bychom dodržovat minimální vzdálenost 1,5 m. Pokud plánujete porost větší než 3 m, vzdálenost od plotu bude rovněž 3 m. Nicméně zákon pamatuje i na to, že ve vhodné době může soused šetrným způsobem ošetřit tu část keře, která přesahuje na jeho pozemek.

Jak natáhnout pletivo na plot

Nejprve jej rozviňte na rovném povrchu (postupujte opatrně, nepoužívejte hrubou sílu) a naměřte si potřebnou délku. Pletivo poté nahrubo navěste na napínací drát ob několik háčků. Na prvním sloupku přichyťte pletivo pomocí vázacího drátu, přičemž drát provlékejte jednotlivými oky pletiva a obtáčejte kolem sloupků.

Na běžné dřevěné výrobky jako jsou třeba lavice nebo židle a stoly můžeme použít krycí barvy ředitelné vodou nebo lazury. Lazury zvýrazní strukturu, takže se používají především na kvalitní dřevo, např. u zahradních domků. Krycí barvy, jak už název napovídá, překryjí celý povrch.Dřevo je ošetřeno tlakovou impregnací, přesto ho doporučujeme ošetřit vhodnou povrchovou úpravou pro venkovní dřevo (podle vlastní volby) – tzn. protiplísňový nátěr plus např. lazura.

Jak ošetřit betonový plot : Pokud máte betonový plot, máte vyhráno a o plot nijak zvlášť pečovat nemusíte. Stejně tak plot z plotovek není nutný nikterak natírat a starat se o něj. Pozor, jedná se o plotovky, které jsou tvořeny částečně dřevem a částečně HDPE, případně dalšími prvky. Dřevěné plotovky je třeba pravidelně natírat.