Antwort Co se pestuje ve Švédsku? Weitere Antworten – Jaký je průmysl ve Švédsku

Co se pestuje ve Švédsku?
Hlavní artikly jsou dřevo vodní energie a železná ruda. Mezi hlavní průmyslové odvětví patří automobilový průmysl, telekomunikace, výroba strojních zařízení, přesných zařízení, zboží a spotřebiče pro domácnost, chemický průmysl, lesnictví, železný a ocelářský průmysl.Bezpečnostbní rizika: Je potřeba si dávat pozor na osobní předměty. Nedoporučuje se přespávání v noci v autech, v karavanech či autobusech na odstavných parkovištích, neboť v poslední době se vyskytla řada případů přepadů a krádeží. V zemi je ve věznicích mnoho cizinců za nelegální dovoz drog.Švédsko proslulo těžbou kvalitní železné rudy v oblasti Kiruna – Gällivare na severu země. Té se stále těží téměř 15 milionů tun, ale významná je i produkce rud zinku, olova, mědi, wolframu, stříbra a zlata.

Co se vyváží ze Švédska : Švédsko vyváží automobily, strojírenské výrobky, ocel, elektronické přístroje, komunikační zařízení a papírenské výrobky. Švédové byli průkopníky kinematografie.

Co dovézt ze Švédska

I bez nich totiž hravě najdeme pět skvělých suvenýrů, které oceníte vy nebo obdarovaný určitě mnohem víc.

 • DALARNSKÝ KONÍK: pro všechny generace. Koník.
 • ŠVÉDSKÝ KAVIÁR: polechtá chuťové buňky. Švédský kaviár.
 • SOBÍ MASO: sušené, čerstvé…
 • VÝROBKY Z VLNY: zahřejí v mrazivém počasí
 • LÉKOŘICE: sladká i slaná, jen jí musí být dost.

Na co se dělí průmysl : Mezi hlavní odvětví průmyslu v Česku patří průmysl chemický, strojírenský, potravinářský a hutnický. Další významná odvětví jsou průmysl energetický, stavební a spotřební. Významná odvětví jsou zbrojní průmysl a sklářství (které má v ČR ovšem dlouhou tradici). Průmysl tvoří 38 % českého hospodářství.

Deset švédských dobrot, které musíte ochutnat

 • Borůvkový koláč s vanilkovou omáčkou (Blåbärspaj med vaniljsås)
 • Marinovaný losos (Gravad lax)
 • Chlebíčkový dort (Smörgåstårta)
 • Pizza s omáčkou bearnaise (Pizza med bearnaisesås)
 • Semla (Semla)
 • Plněný tenký chléb (Tunnbrödsrulle)
 • Švédské tacos (Svenska tacos)


Směňte si české koruny na švédské

Doporučujeme si před odjezdem směnit minimálně na 500 švédských korun. Jedna švédská koruna jsou asi 3 české koruny. Bez problémů se dají ve Švédsku směnit eura, vybrat z bankomatu peníze v místní měně nebo platit platebními kartami typu Visa, Maestro apod.

Jaké moře je ve Švédsku

Na jihozápadě dělí Švédsko od Dánska Kattegatt a Skagerrak, a na východě od Finska Baltské moře a Botnický záliv. Velmi členité pobřeží má délku 2500 km. Švédsku patří dva velké ostrovy – Gotland a Oland.Klima a počasí ve Švédsku. Ačkoli v našich představách se Skandinávie spojuje obvykle se zimou, ledem a psími spřeženími funícími mezi horami sněhu, leží většina území Švédska v mírném podnebném pásu.V takovém případě budete mít široký výběr plyšových losů a sobů (rovněž v rozmanitých velikostech), samolepek, magnetů, odznáčků, zástěr, utěrek a chňapek jak jinak než s losy a všudypřítomných hrnků s lokálními motivy. Velice oblíbeným suvenýrem jsou nálepky na auto s losem.

„nebezpečné předměty“ (slzný plyn, pepřový sprej, výbušniny, vystřelovací nože, vrhací hvězdice, obušky, kolty, hole s hroty, radioaktivní, explodující a hořlavé látky, atd.).

Proč žít ve Švédsku : Švédsko se jeví jako ideální země pro život – vysoká životní úroveň, zachovalá příroda, otevřená a dynamická společnost, která se dlouhodobě řadí mezi nejšťastnější na světě. Co víc si přát Zpoza českých domácností se často zdá, že věci, které se v Česku teprve aplikují, jsou v zemi tří korunek už dávno normou.

Na co se dělí hutnický průmysl : Hutnický a strojírenský průmysl

Hutnický průmysl se člení na hutnictví železa a hutnictví neželezných kovů. Hutnictví železa produkuje surové železo,ocel,kolejnice,dráty,trubky,plechy. Hutě patří mezi největší průmyslové závody. V současnosti se budují v místech levné dopravy,v námořních přístavech.

Co je to průmysl 40

Exemplárním příkladem Průmyslu 4.0 neboli 4. průmyslové revoluce je tzv. chytrá továrna – podnik, kde inteligentní stroje, které nepotřebují velké množství obslužného personálu, spolu vzájemně komunikují a díky připojení k internetu a schopnosti vyhodnotit velké množství dat neustále zlepšují celý výrobní proces.

Köttbullar, národní a velmi oblíbené jídlo; jedná se o masové kuličky s hnědou omáčkou, přílohou bývají brambory či kaše a brusinková zavařenina (köttbullar med brunsås, potatis och lingon). Fläskpannkaka, vepřové maso zapečené v palačinkovém těstě.Jídlo v běžné restauraci vás vyjde na cca 350 Kč / osoba.

Co se pije ve Švédsku : Velmi oblíbeným nápojem je káva či čaj s mlékem. Typickým alkoholickým nápojem je Aquavit („živá voda“), tedy 45% nápoj z obilí či brambor, s obsahem různého koření, především však kmínu. S alkoholem se však běžně nesetkáte, jeho konzumace na veřejném prostranství je přísně zakázaná.