Antwort Co se dá udělat z kokosového mléka? Weitere Antworten – Na co se dá použít kokosové mléko

Co se dá udělat z kokosového mléka?
V orientální kuchyni se přidává prakticky do všeho. Zmírňuje pálivost ostrých pokrmů, zahušťuje omáčky a dodává jim krémovou konzistenci. Například v kari nebo klasické thajské polévce nesmí chybět. Skvěle se osvědčuje také v koktejlech a sladkých dezertech (můžete ho dokonce ušlehat jako šlehačku).Pokud vám například zůstane v chladničce načatá plechovka kokosového mléka, neváhejte ho namísto klasického mléka či smetany použít do špenátu. Podobně můžete postupovat i při přípravě bramborové kaše nebo ho lze přimíchat do rýže. Konzervované kokosové mléko přidejte do ovesné či jáhlové kaše nebo chia pudinku.Recepty s kokosovým mlékem

  1. Treska s pečenou mrkví a petrželí, bulgurem a kokosovou omáčkou. do 30 minut.
  2. Buchtičky s vanilkovým krémem.
  3. Mrkvový krém s batáty.
  4. Cizrnové kari s pečenými brambory.
  5. Asijské wrapy s arašídovou omáčkou.
  6. Slaný koláč z listového těsta se žampiony.
  7. Veganský mrkvový krém.
  8. Vege tikka masala.

Jak pracovat s kokosovým mlékem : Kokosové mléko nemusíte používat jen do sladkých jídel. Báječně se tato ingredience hodí i do omáček a polévek, které příjemně zjemní a dodá jim krémovou konzistenci. Kokosovým mlékem se dá nahradit i smetana. Je totiž jako stvořené do smetanových omáček.

Jak dlouho vydrží kokosové mléko

Domácí kokosové mléko by mělo být skladováno v lednici, kde vydrží asi 3 až 4 dny.

Jak uchovat kokosové mléko : Před otevřením řádně protřepat. Skladovat v suchu a chladu.

Domácí kokosové mléko by mělo být skladováno v lednici, kde vydrží asi 3 až 4 dny.

Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, jedná se zkažený kokos.

Jak dlouho vydrzi v lednici otevrene kokosové mléko

Domácí kokosové mléko by mělo být skladováno v lednici, kde vydrží asi 3 až 4 dny.Kokosové mléko můžete použít jako běžné mlék do ovesných kaší, moučníků, polévek, ale navíc získáte novou a neotřelou chuť. Kokosové mléko si můžete připravit i doma, vyzkoušejte náš recept na domácí kokosové mléko.Důležitá je chuť a vůně. Pokud kokos lehce kosově voní a chutná sladce, je v pořádku. Jakmile chutná kysele, je zkažený.

Jak dlouho a jak skladovat potraviny

Potravina Zavřená vydrží Otevřená vydrží
Kokosové máslo 8-12 měsíců Až 3 měsíce v lednici
Kokosové mléko 2-3 roky 3-5 dní v lednici
Kokosový cukr 2-3 roky 2 roky v uzavíratelné nádobě
Kokosový olej Rafinovaný 18 měsíců / panenský nekonečně Stejně

Jak uchovat otevřené kokosové mléko : Složení: bio kokos, voda. Před otevřením řádně protřepat. Skladovat v suchu a chladu. Po otevření uchovat v lednici a spotřebovat do 3 dnů.

Na co je dobrá kokosová voda : Kokosová voda je zdrojem mnoha minerálů. Prospívá vašemu srdci, pomáhá snižovat cholesterol, má vliv na kvalitu pleti a hodí se také při hubnutí. Často se využívá pro doplnění dehydratovaného těla při průjmových onemocněních, v těhotenství nebo pokud trpíte bolestmi hlavy.

Jak dlouho můžu nechat otevrene mléko

Po otevření se musí trvanlivé mléko uložit do lednice a do dvou dní spotřebovat. Na rozdíl od čerstvého mléka, které jakmile se začne kazit, změní chuť i vůni, u trvanlivého jsou první znaky zkázy jen těžko rozeznatelné. Neprojeví se ani vzhledově, ani čichově.

Kokosová voda je zdrojem mnoha minerálů. Prospívá vašemu srdci, pomáhá snižovat cholesterol, má vliv na kvalitu pleti a hodí se také při hubnutí. Často se využívá pro doplnění dehydratovaného těla při průjmových onemocněních, v těhotenství nebo pokud trpíte bolestmi hlavy.Od 57,90 Kč

Název na 100 ml na porci 330 ml
Energie 79 kJ 262 kJ
Energie 19 kcal 62.7 kcal
Sacharidy 4.5 g 14.85 g
Sůl 0.02 g 0.08 g

Co s prošlým mlékem : K čemu využít prošlé zkyslé mléko

Bez problému je můžete použít pro pečení koláčů nebo buchet a výsledek vás mile překvapí. Dejte si však pozor na jednu věc. Je nutné rozlišit, zda se jedná o proces kvašení nebo se už tvoří plíseň. Pokud je to plíseň, pak je to pro mléko konečná.