Antwort Co s nastrouhanými jablky? Weitere Antworten – Co delat s nastrouhanými jablky

Co s nastrouhanými jablky?
Vejmrda je náš tradiční český kondiment z jablek a křenu. Můžete si udělat větší množství a sterilizovat ho ve skleničkách a používat jako doplněk talíře. Vyrobíte ho z 1 kg jablek nastrouhaných najemno, 1 křenu nastrouhaného najemno, špetky soli a šťávy z 1 citronu.Padavky můžete obecně:

 1. zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl,
 2. uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády.
 3. pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami.
 4. přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.

Nejlepší způsob, jak jablíčka uchovat na zimu a rovnou si i připravit polotovar na rychlé vaření nebo pečení, je zavařit je nastrouhaná. Jablka jednoduše oloupeme, nastrouháme a naplníme (pořádně napěchujeme) do sklenic. Jablíčka mírně pustí šťávu, nemusí se ničím zalévat. Sterilujeme opět asi 20 minut na 85 °C.

Co s nakrájenými jablky : Jablka nakrájíme na na čtvrtky, zbavíme jadřinců a poté nakrájíme na plátky silné asi půl centimetru. Nakrájená jablka zakápneme citrónem, aby nehnědla. Jablečné plátky podle fantazie naskládáme do misky, zakápneme bílým jogurtem nebo zakysanou smetanou, zasypeme ořechy a přelejeme javorovým sirupem nebo medem.

Jak dlouho zavařovat nastrouhaná jablka

Pokud budeme zavařovat v hrnci určeném na sterilizaci, budeme sterilovat zhruba při 90 stupních cca 35 minut, dle velikosti sklenic.

Co rychleho z jablek :

 1. Jemný koláč s jablky. Do hodiny.
 2. Jablečný páj se zázvorem a oříškovou pokličkou. Do 30 minut.
 3. Bramborové koblížky s dušenými jablky. Do hodiny.
 4. Jablečný koláč s mascarpone. Do 90 minut.
 5. Koláč s jablečnými vlnkami.
 6. Newyorská jablečná buchta s bourbonem.
 7. Kakaová buchta s jablky a ořechy.
 8. Obrácený jablečný koláč s karamelem.

Pokud jde jen o nahnilá jablka, je možné je kompostovat, nejlépe uprostřed hromady dobře založeného kompostu. Výlisky z moštu jsou také vynikajícím materiálem do kompostu, ale je nutné je promíchat se sušším materiálem, např, listím nebo kartony.

Nastrouhaná jablka namačkáme do čistých sklenic. Neplníme úplně po okraj, ale necháme kousek místa. Okraje očistíme, otřeme do čista a do sucha, zavíčkujeme. Sterilujeme asi 45 minut při 90 °C.

Co s hodně jablky

Jablka, která nestíháme spotřebovat, můžeme krájet na plátky a sušit. Z chutných sladkých jablek budou chutné křížaly. Můžeme je pak jíst jako sladké mlsání, vařit z nich čaj nebo kompot, hodí se do nákypů, žemlovek i slaných pokrmů – použijeme je podobně jako čerstvá, případně je předem krátce povaříme.Jak skladovat nakrájené ovoce a zeleninu

Většina ovoce vydrží po nakrájení asi 5 dní (a některá zelenina o několik dní déle), pokud dodržíte několik pravidel: skladujte je ve vzduchotěsné nádobě a nakrájené produkty vždy uchovávejte v chladu.Postup přípravy

 1. Jablka očistíme, zbavíme jádřinců, oloupeme a nastrouháme nahrubo.
 2. Nastrouhaná jablka namačkáme do čistých sklenic. Neplníme úplně po okraj, ale necháme kousek místa.
 3. Okraje očistíme, otřeme do čista a do sucha, zavíčkujeme.
 4. Sterilujeme asi 45 minut při 90 °C.
 5. Nesladíme, protože jablíčka ráda kvasí.


Postup přípravy

 1. Omytá jablka i se slupkou nastrouháme.
 2. Z citronu vymačkáme šťávu, přidáme k jablkům, zasypeme skořicí a cukrem.
 3. Promícháme, naplníme do sklenic a zavíčkujeme. Vložíme na plech a podlijeme vodou do výšky asi 3 cm.
 4. Zavařujeme 30 minut při teplotě 200 °C.

Jak zpracovat úrodu jablek : Jablka, která nestíháme spotřebovat, můžeme krájet na plátky a sušit. Z chutných sladkých jablek budou chutné křížaly. Můžeme je pak jíst jako sladké mlsání, vařit z nich čaj nebo kompot, hodí se do nákypů, žemlovek i slaných pokrmů – použijeme je podobně jako čerstvá, případně je předem krátce povaříme.

Co sladkeho z jablek : 6 sladkých receptů z jablek podle Slepičárny

 1. Nadýchaný jablečný koláč Nadýchaný jablečný koláč
 2. Pečené jablečné donuty. Pečené jablečné donuty.
 3. Jablečný koláč se sněhem. Jablečný koláč se sněhem.
 4. Jablečný závin se skořicí Jablečný závin se skořicí
 5. Drobenkový jablečný koláč
 6. Hraběnčiny koláčky s jablky.

Proč se dává do Husy jablko

Troubu nastavte na 100 °C a husu ze všech stran okmínujte. Oloupejte jablka a vložte je do vnitřku husy. Tímto krokem si opět pomůžete k lepší a šťavnatější chuti.

Pokud jde jen o nahnilá jablka, je možné je kompostovat, nejlépe uprostřed hromady dobře založeného kompostu. Výlisky z moštu jsou také vynikajícím materiálem do kompostu, ale je nutné je promíchat se sušším materiálem, např, listím nebo kartony.Sůl je přírodní konzervační látka a pomůže vám udržet jablka hezky světlá. Stačí asi půl lžičky soli na hrnek vody. Jablka v něm nechte namočené asi 5-10 minut a pak je ledovou vodou důkladně omyjte. Sůl zakonzervuje jejich povrch, na chuti ji ale nepoznáte.

Jak uchovat nakrájená jablka : Sůl je přírodní konzervační látka a pomůže vám udržet jablka hezky světlá. Stačí asi půl lžičky soli na hrnek vody. Jablka v něm nechte namočené asi 5-10 minut a pak je ledovou vodou důkladně omyjte. Sůl zakonzervuje jejich povrch, na chuti ji ale nepoznáte.