Antwort Co napsat na Děkuji? Weitere Antworten – Jak formálně poděkovat

Co napsat na Děkuji?
V rámci formální úpravy má poděkování jednoduchý nadpis „Poděkování“. Tento nadpis však není součástí automatického generovaného obsahu práce. Nadpis „poděkování“ je zpravidla tučný text s písmem např. o 2 nebo 4 body větším, než je normální text práce.Téměř ve všech jazycích je odpověď na díky podobná: není zač. Pokud od někoho dostanu dárek, poděkuji mu a on mi najednou začne odpovídat nebo se tak alespoň tvářit: ale to nic, ani to nezmiňuj, to je taková kravina, není za co, rádo se stalo atd.Prosté poděkování děkuji, díky, dík bývá modifikováno zesilujícím adverbiem (mnohokrát, mockrát, neuvěřitelně, strašně, převelice, fakt). Řidší jsou substandardní varianty děkas, děkan, které někteří lidé mohou pokládat za nezdvořilé. Děkování může být ovšem vyjádřeno i jinak, bez užití explicitní formule děkuji.

Jak někomu poděkovat : Pokud máme důvod někomu poděkovat nebo jej za něco ocenit, znamená to, že se dotyčnému podařilo naplnit nějakou naši potřebu, a patrně to v nás vyvolalo i nějaký ten pozitivní pocit. Nejúčinnější zpětnou vazbu poskytneme v okamžiku, když dáme najevo, jakou naši potřebu se druhému podařilo naplnit.

Co poslat jako poděkování

Poděkování s dárkem

Může to být třeba velká tabulka čokolády, poukaz na masáž… Nebo poděkujte s Florea. Poslat květiny se vzkazem jako poděkování je čím dál oblíbenější forma vyjádření vděčnosti za pomoc či radu. Počet růží nebo jiných květin do děkovné kytice by měl být úměrný velikosti pomoci.

Jak poděkovat Na konci emailu : Děkuji za Vaši pomoc, Děkujeme za vaši pozornost, Děkuji za Váš/i [trpělivost/ čas/ spolupráci].

Poděkování v běžném jazyce

Nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak někomu poděkovat, je říct: Thank you → Děkuji. Thanks → Díky (ale spíše neformálně). Je to zdvořilý způsob, který to nepřehání.

Stačím jim poděkovat. Ideální je, pokud tak můžeme učinit osobně. Poděkovat někomu z očí do oč, podat mu ruku a říci "děkuji" je to nejupřímnější vyznání vděku za všech.

Co dát jako poděkování

Dárky přizpůsobené gustu a příležitosti

Máme vše od bublifuků, pastelek, bonbónů v ozdobných krabičkách až po vonné svíčky v ozdobných obalech, bonbóny a sladkosti v skleničkách a jednotlivě balené čokolády.V případě poděkování za obdržený dar popište, co jste od něj dostali, jak moc velkou radost máte a nevynechejte přitom slova jako „krásné, úžasné, úchvatné…“ Poté nastává čas na samotné poděkování. Napište ho co nejvíce úpřímně a celou větou.S pozdravem, S přátelským pozdravem, Se srdečnými pozdravy, v e‑mailu lze také S přáním pěkného dne –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ za těmito pozdravnými formulemi se nepíše žádné interpunkční znaménko, větné s pokračováním na dalším řádku, např.

Formální fráze pro ukončení e-mailu:

 • S pozdravem,
 • S pozdravy,
 • S laskavým pozdravem,
 • Zdraví,
 • Všechno nejlepší,
 • S vřelým pozdravem,
 • Vše nejlepší,
 • S pozdravem,

Co to znamená děkuji : Slovník spisovného jazyka českého uvádí tři významy slovesa děkovat. První "vyslovovat, projevovat někomu dík", přičemž výraz dík slovník definuje jako "projev vděčnosti". Druhý význam slovesa děkovat je být někomu za něco zavázán, vděčně někoho nebo něco uznávat – "za své úspěchy děkoval své píli," říkáme například.

Jak poděkovat za dárek : Tipy: Jak na osobní poděkování

 1. Napište, jak si dárek užíváte.
 2. Zmiňte konkrétní dárek i událost.
 3. Poděkování napište ručně na papírovou kartu.
 4. Podělte se o událost, při které jste dárek využili.
 5. Vyfoťte se se šperkem či oblečením, které jste dostali.

Jak potěšit ženu

Radost mohou udělat i nejrůznější sošky a dekorace na poličku, například keramické domečky nebo sošky andělů. Elektronika a hračky jsou poměrně širokou skupinou, kde dárek pro ženu vybere snad každý. Co se elektroniky týče, sáhnout můžete po nejrůznějších audio přehrávačích, sluchátkách nebo doplňcích k telefonu.

Mladší ženy potěší kosmetika, fitness náramek, kapslový kávovar nebo různé technologické vychytávky. Jako dárek pro ženu středního věku se nabízí luxusní parfém, praktická šperkovnice, hodinky či notebook. Starší dámy pak jistě také ocení šperky a další doplňky, měly by už ale být ve střízlivém a elegantním vzhledu.Za bonus v práci můžete poděkovat osobně. Jestli ale chcete udělat větší dojem, napište krátký vzkaz na kartu a odešlete ji nadřízenému, který je za finanční odměnu zodpovědný. Poděkování příliš neodkládejte – nejlepší je poděkovat vždy co nejdříve po obdržení bonusu.

Co darovat jako poděkování :

 • Poděkování rodičům na fotografii.
 • Svíčka PODĚKOVÁNÍ RODIČŮM.
 • Poděkování rodičům otevírající srdce MORAVSKÉ SRDCE.
 • Plátěný pytlík s iniciálami a vínem.
 • Svatební samolepky s vlastními jmény a datem svatby AUTO ( 10 Ks )
 • Svíčka se stíracím losem – PRSTÝNKY.
 • Poděkování rodičům otevírající srdce LÍSTKY.