Antwort Co je typické pro Mexico? Weitere Antworten – Co je typické pro Mexiko

Co je typické pro Mexico?
Typické pokrmy

Tradičními jídly jsou v Mexiku kuře, krocan a vepřové maso, z polévek pak jsou velmi oblíbené „sopa de lima“, což je kuřecí vývar ochucený citrónem. Slavnostním národním jídlem je „mole poblano“ – vařená krůta nebo krocan s hustou hnědou omáčkou z chilli, koření, oříšků a hořké čokolády.Náhorní plošiny, džungle, pouště a sopky

Mexiko je třináctou největší zemí světa! Leží v subtropickém až tropickém pásmu a omílají ho vody Tichého oceánu, Karibského moře a Mexického zálivu. Z tohoto krátkého výčtu snadno vytušíme, že příroda je zde různorodá a je stále na co se koukat.Ve středu země chovají místní obyvatelé skot, prasata, koně, kozy, ale i ovce. Při pobřeží, hlavně v oblasti Mexického zálivu, se v moři hojně vyskytují krabi a langusty, které jsou zdrojem obživy místních obyvatel a samozřejmě jsou určeny i pro vývoz. Ve vodách Tichého oceánu můžete spatřit hlavně kraby a ústřice.

Co nezapomenout do Mexika : Na dovolenou do Mexika si vezměte lehké oblečení, plavky, sluneční brýle, pohodlnou obuv, láhev na pití, fotoaparát a dobrou knihu. Využijete i deštník, který poslouží jako slunečník. Do vyšších nadmořských poloh a do kostela nezapomeňte svetr nebo mikinu, delší kalhoty, případně sukni.

Co ochutnat v Mexiku

Jídla jako Enchiladas de Mole, vajíčková Huevos Rancheros, polévky Sopa Azteca, Sopa de Lima, Taco de Cochinita jsou v zemi proslulé. Stejně je na tom místní pivo (španělsky cerveza) Corona a národní nápoj tequila (vybírejte ze státu Jalisco). Když jste v Mexiku, musíte ochutnat i mezcal, pulque či margaritu.

Co pochází z Mexika : Mexiko kuchyně – kuriozity

Víte, co všechno pochází z Mexika Je to až k nevíře, ale kakao (nápoj bohů a platidlo dávných Aztéků), vanilka, kukuřice, fazole, papája, dýně, cuketa, slunečnice, krocani a krůty a samozřejmě věhlasné “chile” neboli poangličtěné chilli – tím vším naši kuchyni obdarovalo Mexiko.

V Mexiku nacházíme zvířata, žijící v obou částech amerického kontinentu. Ze Severní Ameriky pocházejí medvědi, vydry, jeleni a srnci, z Jižní pak jaguár, pásovec, mravenečník a množství opic. Žijí zde i dikobrazové, různí hlodavci a mnoho dalších savců jako například tapír.

Bez povolení Ministerstva životního prostředí a přírodních zdrojů je zakázáno sbírat a vyvážet volně rostoucí rostliny (např. kaktusy) jejich plody a semena (jedná se o trestný čin s trestní sazbou 1-9 let odnětí svobody), korály a lovit a vyvážet živočichy (zejména chráněné) a výrobky z nich (např. želvoviny).

Na co si dát pozor v Mexiku

Nedoporučuje se pohybovat po silnicích po západu slunce, chodit po městech v noci, navštěvovat odlehlá místa, nosit při sobě cennosti či větší finanční obnosy a nocovat v přírodě či neregistrovaných zařízeních. Bezpečnost cestování MHD, ale také pouličním taxi, se v posledních letech velmi zhoršila.Mezi nejoblíbenější jídla patří vynikající grilované maso (asado) a samozřejmě tortillas všeho druhu: tacos, flautas, burritos, nachos (totopos) se sýrem (quesadillas), s kuřecím nebo vepřovým masem.V Mexiku nacházíme zvířata, žijící v obou částech amerického kontinentu. Ze Severní Ameriky pocházejí medvědi, vydry, jeleni a jelenci, z Jižní pak jaguár, pásovec, mravenečník a množství opic. Žijí zde i dikobrazové, různí hlodavci a mnoho dalších savců jako například tapír.

Mexiko kuchyně – kuriozity

Víte, co všechno pochází z Mexika Je to až k nevíře, ale kakao (nápoj bohů a platidlo dávných Aztéků), vanilka, kukuřice, fazole, papája, dýně, cuketa, slunečnice, krocani a krůty a samozřejmě věhlasné “chile” neboli poangličtěné chilli – tím vším naši kuchyni obdarovalo Mexiko.

Jakou řečí se mluví v Mexiku : Úředním jazykem Mexika je španělština, která se liší od španělské španělštiny v řadě výrazů. Některá slova jsou v mexické španělštině převzata z původních jazyků. Společně se španělštinou se na území Mexika vyskytuje až 364 indiánských jazyků. Téměř 6 milionů Mexičanů mluví indiánským jazykem.

Co se dá koupit v Mexiku : Na tržištích, španělsky Mercados, můžete,pokud umíte smlouvat výhodně nakoupit různé suvenýry, sombrera, Aztécké a Mayské masky, kalendáře, bižuteri, ručně prošívané deky, polštáře, halenky, košile, minerální kameny, stříbro a mnoho dalšího. Většinou se jedná o výrobky které jsou vyrobeny přímo místními řemeslníky.

Co nedělat v Mexiku

V ostatních částech Mexika je dobré respektovat základní pravidla: pohybovat se na civilizovaných místech nejlépe ve skupině nebo alespoň ve dvou, omezit vycházení a jízdu autem v noci, nenosit drahé šperky, elektronické přístroje, fotoaparáty a drahé vybavení, vždy u sebe nosit pouze malý finanční obnos v hotovosti.

Dovoz deviz je limitován částkou 10.000,- USD v hotovosti nebo cestovních šecích na osobu.Mexiko má bohaté zásoby nerostných surovin a je řazeno mezi první desítku světových producentů téměř dvou desítek minerálů. Je největším producentem stříbra na světě, druhé v Latinské Americe v těžbě zlata. Ve velkém se zde těží i fluorit, síran sodný, wollastonit, olovo, molybden, baryt, ale i zinek, zlato nebo měď.

Kde se v Mexiku těží ropa : Na šelfech a na pobřeží od Louisiany po Yucatán se těží ropa a zemní plyn. Ty se zpracovávají v petrochemických závodech a rafineriích. V prvním desetiletí 21. století činila těžba v americké části Mexického zálivu asi čtvrtinu celkové ropné produkce v USA.