Antwort Co je to podnož MM106? Weitere Antworten – Co znamená podnož mm106

Co je to podnož MM106?
MM 106 – středně rostoucí podnož, využívá se ve svažitých zahradách, nevyžaduje oporu, ale pro sběr je později nutný žebřík. MM111 – je podnož pro sloupovité odrůdy jabloní. Výborně koření, vhodná i do vyšších a sušších poloh. Nevyžaduje oporu a jedná se o středně rychle rostoucí podnož.· M26 – středně bujně rostoucí, dobře kotvící v půdě, vhodná do lehkých a nezamokřených půd, podnož vhodná pro zákrsek a čtvrtkmen. Je mrazuvzdorná . · P 60 – pochází z Polska, slabě rostoucí podnož, je odolná proti mrazu, náchylnost na strupovitost, spálu a padlí je nízká.Podnož je rostlina, nebo její část, která se používá pro očkování nebo roubování jiné rostliny. Smyslem očkování je zajistit přežití, nebo zlepšení vlastností naštěpované rostliny. Spolužití tkání podnože a naštěpované rostliny je ovlivněno vzájemnou afinitou.

Co je podnož M9 : M9 – slabě rostoucí podnož, malý kořenový systém, mělce kořenící,středně odolná mrazu,podnož vhodná pro tvar zákrsek, nejrozšířenější podnož slabého růstu u nás. Stromy vyžadují podpěru. Odrůdy na této podnoži brzy plodí a dosahují nejvyšší výnosy.

Co je podnož MM111

Jabloňová podnož MM 111 roste bujně. Stromy na této podnoži jsou velmi vzrůstné, koření hluboko, má mohutný kořenový systém a velmi dobře kotví v půdě. Je odolná proti krčkové rakovině. Doporučuje se pro štěpování spur typových odrůd, pro slabě vzrůstné a hojně plodné odrůdy.

Jakou jablon do vyssich poloh : Jabloně se většinou musí naroubovat

Mezi odrůdy, které se hodí do vyšších poloh patří Průsvitní letní, James Grieve, Šampion nebo Panenské české.

ZK/ČK – prostk. Původ: Pochází ze stanice ÚEB AV ČR ve Střížovicích, je to kříženec odrůd 'Prima' x 'Rubín'. Zrání: Sklízí se koncem září až počátkem říjny, 10 – 14 dnů před 'Golden Delicious'.

B118 – středně bujně rostoucí, dobře mrazuvzdorná, vhodná do chudších a sušších půd. Obdoba podnože MM111. B396 – plodná, mrazuvzdorná podnož, vzrůstově obdoba podnože M7.

Co je podnož M7

M7 – středně bujně rostoucí podnož určená pro pěstování do větších zahrad. Podnož je dobře odolná mrazu, nenáročná, snáší i horší půdní podmínky. Nevyžaduje podporu.Při výsadbě je důležité zasadit stromek do správné hloubky. Stromek má být zasazený tak hluboko, jak rostl ve školce, to je asi 5 cm nad tím místem, kde kmínek přechází v kořeny. Při výsadbě musíme počítat s tím, že po výsadbě půda ještě ulehne, zároveň klesne i stromek, proto musíme sázet o něco výše.Doporučuje se sázet řady minimálně 1 m od plotu, další řady alespoň ve vzdálenosti alespoň 2-2,5 m od předchozí řady. Optimální vzdálenost ovocných stromků v řadě je 1,2-1,5 m, záleží na podnoži i odrůdě – např.

„Podle toho si mohou zahrádkáři vybírat, jak odrůdu jablek vysadit na zahradě. Takovou, která je kvalitní, nepotřebuje speciální postřiky a dokáže se o ni starat i začínající zahrádkář. Podle Jaitnera patří k nejodolnějším odrůdám vhodným pro Vysočinu například Rozela nebo Bohemie.

Která jablka jsou nejlepší : Současný výběr nejlepších odrůd (2020) vypadá takto: Mantet, Mio, Mollies D., Chehalis, Desert, Witos, Lipno, Delikates, Beforest, Vanda, Selena, Elstar, Rozela, Rubín, Rubinola, Spalord, Rajka, Stella, Angold, Rosana, Sirius, Auralia, Topaz, Melrose, Idared, Admirál.

Co je podnož mm111 : Jabloňová podnož MM 111 roste bujně. Stromy na této podnoži jsou velmi vzrůstné, koření hluboko, má mohutný kořenový systém a velmi dobře kotví v půdě. Je odolná proti krčkové rakovině. Doporučuje se pro štěpování spur typových odrůd, pro slabě vzrůstné a hojně plodné odrůdy.

Co je podnož st Julien

Podnož: St. Julien – slabě rostoucí podnož, vhodná pro pěstování do středně velkých zahrad. Má mělčí kořenový systém, je citlivější na sucho, tvoří velice málo výmladků. Plodnost je brzká a vysoká, běžně plodí již druhým rokem po výsadbě.

Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.Pro ovocné stromy vyhloubíme jámy o průměru asi 60 cm a hloubce minimálně 40 cm. Stromy se sázejí tak hluboko, aby místo očkování bylo těsně nad povrchem země. Kořeny zahrneme zeminou, pevně ji přišlápneme a rostlinu silně zalijeme.

Jak dlouho vydrží jabloň : Jabloň (Malus) je rod opadavých listnatých stromů z čeledi růžovitých, patří mezi jádroviny. Přirozeně se vyskytuje v Eurasii a Severní Americe, nejvíce druhů roste na východě Asie. Stromy se běžně dožívají 60–80 let i nad 100 let a dorůstají výšky až 15 metrů v závislosti na druhu, odrůdě a podmínkách.