Antwort Co je to IP 20? Weitere Antworten – Co znamená IP 20

Co je to IP 20?
nejběžnější typ krytí, IP 20 je dle tabulky chráněno před nebezpečným dotykem prstem (tzn. neměl by zde být otvor větší jak 1,2 x 1,2 cm), dále před nebezpečným vniknutím malých cizích těles a pokud jde o ochranu před vniknutím vody, tento typ je bez ochrany.Příklady nejpoužívanějších stupňů krytí IP

IP 20 – Najdete například u interiérových vypínačů a stropních svítidel. IP 40 – Typicky interiérové zásuvky s clonkami nebo oceloplechové rozvodnice. IP 44 – Nejčastěji exteriérové instalace na fasádu, přisazená venkovní svítidla a koupelnové instalace.IP21 jsou chráněny proti svisle dopadajícím kapkám vody. Takové krytí mají svítidla do ložnice, obýváku, chodby, dětského pokoje, apod. Samozřejmě, můžete na taková místa instalovat i svítidla s vyšším krytím, ale vyšší krytí je většinou dražší.

Co znamená IP 24 : Například jestliže má svítidlo IP24, tak první číslo (2) značí stupeň ochrany před pevnými předměty či materiály a druhé číslo (4) značí stupeň ochrany před vodou. Hodnotu IP krytí se vždy dozvíte v detailu produktu.

Jaký je rozdíl mezi IP67 a IP68

Jaké jsou mezi nimi rozdíly Obě hodnoty se liší druhou číslicí, to znamená odolností proti vodě. IP67 udává, že zařízení vydrží ponoření do hloubky maximálně 1 metr po dobu 30 minut. Naproti tomu, IP68 přidává slůvko minimálně 1 m, to znamená, že by zařízení mělo zvládnou i větší hloubku.

Kolik IP do koupelny : Přesto vzhledem k vlhkému prostředí v koupelně doporučujeme vybírat mezi svítidly se stupněm krytí alespoň IP21. Vhodné pro použití v celém interiéru domácností i v koupelně v zóně 3, tedy v oblasti nad zrcadlo ve vzdálenosti nad 60 cm od zdroje vody..

Stupeň krytí IP44 tedy znamená, že je přístroj dostatečně chráněn proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku nástrojem či drátem větším než 1mm, že je odolný proti vniknutí velmi drobných cizích těles a zároveň je chráněn proti stříkající vodě ze všech úhlů.

Krytí IP69K je určeno pro aplikace, kde se vyskytují vysokotlaké stříkající kapaliny s vysokou teplotou. Číslice “6” se týká externí ochrany proti prachu. “9” znamená ochranu proti tryskající kapalině pod vysokým tlakem, „K“ znamená, že použitá voda má vysokou teplotu.

Co je IP23

Stupeň krytí IP23 označuje takové elektrické zařízení, které dostatečně chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku prstem, je odolné proti vniknutí malých cizích předmětů a zároveň je chráněno proti vodní tříšti, kdy voda stříká na přístroj vertikálně v úhlu 60 stupňů, množství 10 litrů za minutu a …Krytí IP69K je určeno pro aplikace, kde se vyskytují vysokotlaké stříkající kapaliny s vysokou teplotou. Číslice “6” se týká externí ochrany proti prachu. “9” znamená ochranu proti tryskající kapalině pod vysokým tlakem, „K“ znamená, že použitá voda má vysokou teplotu.Stupeň krytí IP44 tedy znamená, že je přístroj dostatečně chráněn proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku nástrojem či drátem větším než 1mm, že je odolný proti vniknutí velmi drobných cizích těles a zároveň je chráněn proti stříkající vodě ze všech úhlů.

Stupeň krytí IP20 označuje takové elektrické zařízení, které dostatečně chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku prstem, je odolné proti vniknutí malých cizích předmětů a není chráněno proti vniknutí vody.

Jaké IP do sprchového koutu : V nebližším okolí vany a sprchového koutu (zóna 1) stačí stupeň krytí IP X5, tj. např IP 55, zatímco ve vzdálenějším okolí (zóna 2) je povoleno instalovat svítidla se stupněm krytí IP X4, tedy třeba IP 44. Ve větší vzdálenosti od umyvadla či vany je pro koupelnové osvětlení možné využít nižší stupeň krytí.

Jaké svítidlo do koupelny : Za ideální svítivost v této místnosti se považuje hodnota kolem 1000 lumenů, závisí to však od barvy použitých stěn obkladů. Světlé a lesklé povrchy odrážejí světlo lépe než ty tmavé. Příliš tmavé stěny vyžadují silnější světelný zdroj, případně více kusů osvětlení.

Co je to IP68

Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek. Stupeň krytí IP68 vám umožní i delší potopení s telefonem do hloubky 1 metr. Samozřejmostí je ochrana proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.

IPX4 – chráněno proti stříkající vodě. Stejné jako u IPX-3, jen s rozdílem, že voda stříká ve všech úhlech. IPX5 – chráněno proti vodním proudům.IPX4 – chráněno proti stříkající vodě. Stejné jako u IPX-3, jen s rozdílem, že voda stříká ve všech úhlech. IPX5 – chráněno proti vodním proudům.

Jaké krytí musí mít venkovní rozvaděč : venkovní osvětlení, venkovní vypínače a zásuvky atd. Stupeň krytí IP67 znamená, že je přístroj zcela chráněn proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku, že je prachotěsný a zároveň je voděodolný při ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 m.