Antwort Co je potreba pro vstup do USA? Weitere Antworten – Jaké doklady jsou třeba do Ameriky

Co je potreba pro vstup do USA?
Pro cesty do USA s vízem je požadován platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA, jehož typ odpovídá skutečnému účelu pobytu.Poplatek za ESTA

Všichni žadatelé, kteří žádají o elektronickou cestovní registraci budou muset zaplatit poplatek za zpracovnání žádosti. Pokud je vaše žádost schválena a održíte souhlas k cestě do Spojených států v rámci bezvízového programu, bude vám z kreditní karty odečten další poplatek za schválení $10.00.Potřebuji vízum Pokud doba školení nebude trvat více jak 90 dní a vy se kvalifikujete k cestě v rámci bezvízového programu, můžete cestovat na cestovní registraci ESTA. Pokud doba školení překročí 90 dnů, nebo se nekvalifikujete k cestě v rámci bezvízového programu, budete potřebovat víza.

Na co si dát pozor v USA : Osobní věci (doklady, peníze a jiné cennosti) noste blízko u těla a mějte je neustále pod dohledem. V turisticky oblíbených oblastech může bujet drobná kriminalita spojená s krádežemi. Pokud si budete chtít vybrat hotovost z bankomatu, vyberte si rušnou ulici ve dne. Naopak se vyhněte temným a opuštěným uličkám.

Kdy je potreba ESTA

Registrace cesty systémem ESTA před vstupem na palubu letadla nebo lodě je povinná pro všechny občany zemí bezvízového styku, kteří plánují cestovat to Spojených států v rámci bezvízového styku na krátkou služební nebo turistickou cestu.

Kdo musí do USA bez víza : Víza do USA

Česko má se Spojenými státy od roku 2008 bezvízový styk v rámci programu Visa Waiver Program (VWP). V rámci něj mohou občané ČR cestovat do USA bez víza. Ovšem to se vztahuje pouze na krátkodobé turistické a obchodní cesty do 90 dní pobytu na území USA.

Jak dlouho trvá vyřízení povolení ESTA do USA Cestovní autorizaci ESTA obdržíte do 72 hodin od podání žádosti. Ve většině případů je však autorizace ESTA (ESTA vízum) vyřízeno během několika hodin.

Jak dlouho trvá vyřízení žádosti ESTA Většinou dojde k vyřízení žádosti ihned, nejdéle však do 72 hodin. Samotné vyplnění formuláře a zaplacení poplatku je otázkou několika minut. Pokud je vše v pořádku, přijde vám potvrzení do několika vteřin se zprávou „Registrace odsouhlasena“.

Kolik stojí víza do USA

Vízové poplatky

Nepřistěhovalecká víza (turistika, studium, výměna, palubní posádka, novináři) 160 $
Kategorie nepřistěhovaleckých víz H, L, O, P, Q a R 190 $
Kategorie víz E – nepřistěhovalecká víza pro investory 205 $
Kategorie víz K – nepřistěhovalecká víza pro snoubenky/snoubence 265 $

Od roku 2008 platí pro občany České republiky možnost cestovat do USA bez víza. Před vaší cestou do Spojených států amerických je však potřeba vyplnit na stránkách Amerického velvyslanectví elektronickou cestovní registraci ESTA a zaplatit za ni poplatek ve výši 14 dolarů.Tato kontrola je povinná pro všechny cestující, kteří přilétají z destinací mimo Spojené státy. Na imigrační kontrole budou úředníci vyžadovat váš cestovní pas, případně otisky prstů, a mohou si dokonce pořídit fotografii. S pomocí pasu naleznou váš záznam v systému ESTA a ověří, zdali máte platné povolení.

Pro většinu žadatelů bude podání žádosti o registraci cesty prostřednictvím ESTA jednoduché a snadné. Na webové stránce zodpoví cestující dle instrukcí otázky a podají žádost o registraci. Cestujícím je doporučeno si o registraci požádat na webových stránkách hned poté, kdy začnou cestu do Spojených států plánovat.

Kdy udělat ESTA : Je méně než 72 hodin do mého letu do Spojených států a teprve nyní jsem se dozvěděl o povinnosti registrace ESTA. Co mám dělat Přestože DHS doporučuje o autorizaci ESTA požádat nejpozději 72 hodin před odletem, je možné zažádat o registraci kdykoli před cestou. Odpověď se většinou zobrazí do několika vteřin.

Kdy udělat ESTU : Cestujícím je doporučeno si o registraci požádat na webových stránkách hned poté, kdy začnou cestu do Spojených států plánovat. Po vyplnění a odeslání on-line žádosti následuje kontrola údajů příslušnými databázemi. Ve většině případů ESTA okamžitě vydá rozhodnutí o povolení k cestě bez víza.

Co se vyplnuje v ESTA

Co je elektronický systém pro cestovní registraci (ESTA – Electronic System of Travel Authorization) ESTA je elektronický systém, který zkoumá, zda je návštěvník způsobilý ke vstupu do Spojených států v rámci bezvízového programu a zda nepředstavuje hrozbu trestního řízení nebo bezpečnostní riziko.

Doba vyřízení víza je závislá na mnoha faktorech, běžná doba je cca 7-14 dní, v měsících Duben – Červenec je doba delší přibližně 14 dní až 1 měsíc. Vyřizujte si víza s předstihem. Žádný typ víza nelze přenést ze starého pasu do nového pasu. Musíte si požádat o nové vízum, nebo použít formulář ESTA registrace.Bezcelně je možné dovážet dárky v hodnotě do 100 USD. V závislosti na druhu víza nebo pobytového povolení a země, ze které cestujete, mohou být limity vyšší 200-800 USD (viz. help.cbp.gov ). Dovoz i vývoz finančních prostředků v částkách převyšujících 10.000 USD je třeba deklarovat při vstupu do USA.

Jak probíhá imigrační kontrola v USA : Na imigrační kontrole budou úředníci vyžadovat váš cestovní pas, případně otisky prstů, a mohou si dokonce pořídit fotografii. S pomocí pasu naleznou váš záznam v systému ESTA a ověří, zdali máte platné povolení. V případě, že cestujete s rodinou, mohou vás povolat společně.