Antwort Co je potřeba na skútr? Weitere Antworten – Kolik stojí přihlášení skútru

Co je potřeba na skútr?
Motocykl do 50 cm3 je za poplatek 300 Kč. Registrace motocyklu nad 50 cm3 včetně motocyklu s přívěsným nebo postranním vozíkem nebo motorové tříkolky, popřípadě motorové čtyřkolky je za poplatek 500Kč.Kolik stojí řidičák na motorku Cena řidičského průkazu na motorku je různá, záleží na finanční politice autoškol a jejich ceníku. Někde lze výcvik absolvovat za 10 až 13 tisíc korun, jinde až za 19 500 Kč. Setkáte se také s příplatky například za kondiční a doplňující jízdy, neomluvené jízdy nebo storno celého kurzu.Řidičský průkaz na skútr patří také do této kategorie. Zahájit výcvik můžete už od 14 let a musíte mít souhlas zákonného zástupce. Naopak automaticky řídit skupinu AM můžete s jakýmkoliv řidičákem s výjimkou skupiny T.

Co mohu řídit od 16 : řidičský průkaz skupiny A1 – od 16 let

lehké motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3. 2. tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW.

Jaký řidičský průkaz na skútr

Největší změnou pro širokou motoristickou obec je zařazení skútrů s obsahem motoru do 125 ccm pod řidičské oprávnění na osobní auta. Řídit je může každý, kdo vlastní řidičský průkaz skupiny B, nezáleží přitom, jak dlouho. Podmínkou však je, že stroj musí mít automatickou převodovku.

Jak přihlásit nový skútr : Je třeba uzavřít povinné ručení, vytisknout zelenou kartu (dnes již stačí výtisk na běžný bílý papír). S těmito doklady stačí zajít na registr vozidel a vozidlo na Vás přihlásit. Výrobci vozidel údaje o Vašem vozidle zadávají do systému úřadu, takže přihlášení vozu je na počkání.

Délka výcviku pro získání řidičáku na malý motocykl a moped, skupina „A1“ je velmi individuální a vždy závisí na možnostech a schopnostech žadatele o řidičský průkaz. Běžně trvá kurz jeden měsíc, avšak individuálně je možné zvládnout zrychlený výcvik /kurz za 16 dnů.

Aktuálně platný CENÍK od 01.01.2024

Motocykly
AM od 15 let 11 000 Kč
A1 od 16 let (125ccm) 12 000 Kč
A2 od 18 let (do 35kW) 16 000 Kč
A od 24 let (bez omezení) 17 000 Kč

1. 1. 2024

Kdo muze řídit skútr

Od zítřka je možné jen díky řidičáku na auto sedlat i skútr výrazně silnější. A to bez jakýchkoliv dalších zkoušek. „Kdo má řidičský průkaz na osobní automobil, může s ním bez jakékoliv změny řídit skútr do 125 ccm, stejně jako doposud mohl řídit skútr do 50 ccm,“ přibližuje Vladimír Přibyl ze Svazu dovozců automobilů.Aktuálně platný CENÍK od 01.01.2024

Motocykly
AM od 15 let 11 000 Kč
A1 od 16 let (125ccm) 12 000 Kč
A2 od 18 let (do 35kW) 16 000 Kč
A od 24 let (bez omezení) 17 000 Kč

1. 1. 2024Smí řidič L17 řídit motocykl, případně za jakých podmínek Ano, řidičské oprávnění pro malé motorky A1 s automatickou převodovkou a vozidla B1 získané společně s oprávněním pro skupinu B je možné využít již od 17 let, a to samostatně (mentor není potřeba).

„Sněžný skútr je možné řídit na základě oprávnění skupiny A, ve kterém jsou zahrnuty motocykly a dále tříkolová motorová vozidla s výkonem převyšujícím 15 kW. Řidičské oprávnění skupiny A bylo vyžadováno k řízení sněžných skútrů i v minulosti, na tom se nic nezměnilo,“ vysvětluje Tomáš Neřold z Ministerstva dopravy.

Co potrebuji pro prihlaseni vozidla : Jako kupující budete muset na dopravním inspektorátu doložit:

  1. Zelenou kartu.
  2. Velký technický průkaz.
  3. Malý technický průkaz. Potvrzení o způsobilosti vozidla k provozu – STK.
  4. Vyplněnou žádost o registraci vozidla.
  5. Evidenční kontrolu vozu.

Jaký řidičák na skútr : K řízení skútru do 125 ccm Vám stačí řidičský průkaz skupiny B. Nyní můžete řídit silný skútr, i když jste na motorce v životě neseděli.

Co můžu řídit od 17

Smí řidič L17 řídit motocykl, případně za jakých podmínek Ano, řidičské oprávnění pro malé motorky A1 s automatickou převodovkou a vozidla B1 získané společně s oprávněním pro skupinu B je možné využít již od 17 let, a to samostatně (mentor není potřeba).

L17 je alternativa k běžnému systému autoškoly, která umožňuje absolvovat výuku a výcvik v autoškole před 17 lety věku a závěrečné zkoušky již v sedmnácti letech. Tito mladí žadatelé o řidičák na auto budou muset od příštího roku absolvovat klasický výcvik v autoškole, završený složením obvyklých závěrečných zkoušek.Skupina AM

K řízení vozidel skupiny AM opravňuje kterékoliv řidičské oprávnění s výjimkou oprávnění pro skupinu T. S touto skupinou můžete řídit pouze malé skútry, mopedy (Babetta, Stadion, Jawetta) a z pionýrů pouze typ 550 „Pařez“, který má maximální rychlost 45 km/h.

Kolik stojí řidičák od 15 let : Věková hranice pro získání nejmenšího řidičského oprávnění, tedy AM pro mopedy a malé motocykly s rychlostí do 45 km/h, zůstala na 15 letech. Autoškoly si za tento řidičský průkaz účtují od necelých 5000 Kč až po téměř 7000 Kč, dle regionu a velikosti autoškoly.