Antwort Co je podnož P14? Weitere Antworten – Co je podnož M9

Co je podnož P14?
M9 – slabě rostoucí podnož, malý kořenový systém, mělce kořenící,středně odolná mrazu,podnož vhodná pro tvar zákrsek, nejrozšířenější podnož slabého růstu u nás. Stromy vyžadují podpěru. Odrůdy na této podnoži brzy plodí a dosahují nejvyšší výnosy.· M26 – středně bujně rostoucí, dobře kotvící v půdě, vhodná do lehkých a nezamokřených půd, podnož vhodná pro zákrsek a čtvrtkmen. Je mrazuvzdorná . · P 60 – pochází z Polska, slabě rostoucí podnož, je odolná proti mrazu, náchylnost na strupovitost, spálu a padlí je nízká.M7 – středně bujně rostoucí podnož určená pro pěstování do větších zahrad. Podnož je dobře odolná mrazu, nenáročná, snáší i horší půdní podmínky. Nevyžaduje podporu.

Co je to podnož MM106 : MM106 -středně vzrůstná podnož, bujně rostoucí, velký kořenový systém, odolná k mrazu, vhodná do kamenitých i vlhkých půd, podnož je vhodná pro tvary polokmen a vysokokmen. Stromky brzy a dobře plodí.Je hodná i do vlhkých půd.

Co je podnož B118

B118 – středně bujně rostoucí, dobře mrazuvzdorná, vhodná do chudších a sušších půd. Obdoba podnože MM111. B396 – plodná, mrazuvzdorná podnož, vzrůstově obdoba podnože M7.

Co je podnož MM111 : MM111 – je podnož pro sloupovité odrůdy jabloní. Výborně koření, vhodná i do vyšších a sušších poloh. Nevyžaduje oporu a jedná se o středně rychle rostoucí podnož.

ZK/ČK – prostk. Původ: Pochází ze stanice ÚEB AV ČR ve Střížovicích, je to kříženec odrůd 'Prima' x 'Rubín'. Zrání: Sklízí se koncem září až počátkem říjny, 10 – 14 dnů před 'Golden Delicious'.

Pro ovocné stromy vyhloubíme jámy o průměru asi 60 cm a hloubce minimálně 40 cm. Stromy se sázejí tak hluboko, aby místo očkování bylo těsně nad povrchem země. Kořeny zahrneme zeminou, pevně ji přišlápneme a rostlinu silně zalijeme.

Co je podnož montclar

Popis Broskvoň RELIANCE – podnož Montclar

Zrají v první polovině srpna a mají výtečnou chuť. Dužnina je pevná, sladká, šťavnatá a aromatická, Chuťově je velmi dobrá. Jde také dobře odloučit od pecky. Tato odrůda je dobře odolná mrazu, vhodná i do okrajových pěstitelských oblastí.Doporučuje se sázet řady minimálně 1 m od plotu, další řady alespoň ve vzdálenosti alespoň 2-2,5 m od předchozí řady. Optimální vzdálenost ovocných stromků v řadě je 1,2-1,5 m, záleží na podnoži i odrůdě – např.Co vysadit pod ovocný strom

  1. Třezalka kalíškatá
  2. Hlohyně šarlatová
  3. Modřence.
  4. Rozchodník.
  5. Třapatka zářivá
  6. Záplevák podzimní
  7. Brusnice brusinka.
  8. Abélie velkokvětá


MYROBALÁN- asi nejběžnější a jedna z nejlevnějších podnoží na švestky, meruňky a broskve. Stromky rostou bujně , má silné kořeny, roste i na méně vhodných stanovištích. Vhodnější pro pěstitele, kteří se nechtějí nebo nemají možnost se v prvních letech výsadby o stromky pravidelně starat.

Co je to podnož A2 : A2 – silně rostoucí podnož pro pěstování bez opory. Vhodná do svahů, dobře zakořeňuje. Zvládá i sušší a horší půdní podmínky. Dřevo dobře vyzrává na podzim, a tudíž je odolná i vůči mrazům.

Jak dlouho vydrží jabloň : Jabloň (Malus) je rod opadavých listnatých stromů z čeledi růžovitých, patří mezi jádroviny. Přirozeně se vyskytuje v Eurasii a Severní Americe, nejvíce druhů roste na východě Asie. Stromy se běžně dožívají 60–80 let i nad 100 let a dorůstají výšky až 15 metrů v závislosti na druhu, odrůdě a podmínkách.

Na jakou podnož roubovat jabloň

dává vznik koruně ovocných stromů, které rodí ovoce. Podnoží může být jak semenáč stejného druhu (třešeň ptačí pro kultivary třešní), kultivar rostliny využívaný speciálně jako podnož (časté u jabloní např. M27), tak i některý příbuzný druh (například roubování hrušně na kdouloň).

Můžeme vyzkoušet pokryvné stínomilné trvalky, jako je barvínek (Vinca sp.), nebo břečťan (Hedera sp.). Svou funkci splní také pupkovec jarní (Omphalodes verna), či zběhovec plazivý (Ajuga reptans), kopytník evropský (Asarum europaeum) konvalinka vonná (Convallaria majalis) a jiné.Jabloňová podnož MM 111 roste bujně. Stromy na této podnoži jsou velmi vzrůstné, koření hluboko, má mohutný kořenový systém a velmi dobře kotví v půdě. Je odolná proti krčkové rakovině. Doporučuje se pro štěpování spur typových odrůd, pro slabě vzrůstné a hojně plodné odrůdy.

Na jakou podnož roubovat meruňku : Jako podnože se používají meruňkové semenáče (M-VA, MLE, MHL) – ale jen do kvalitních půd. Do těžších nebo sušších půd se lépe hodí myrobalán (MY-KL-A, MY-VS-1,…). V těžších vlhkých půdách se dají použít slivoňové podnože (St. Julien A, Wangenheimova, Pixy).