Antwort Co je IP54? Weitere Antworten – Co je krytí IP65

Co je IP54?
Stupeň krytí IP65 označuje takové elektrické zařízení, které dostatečně chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku jakýmkoliv nástrojem či pomůckou, je úplně odolné proti vniknutí prachu a zároveň je chráněno proti tryskající vodě ze všech úhlů.Pokud kupujete svítidlo, žárovku, LED pásek a nebo jiné elektrické zařízení na použití v interiéru či v exteriéru, měli byste zkontrolovat jeho stupeň IP krytí. Na použití ve venkovním prostředí by hodnota měla být minimálně IP44, v případě přímého dopadu vody IP65 a pod vodou IP68.IP55 označuje, že zařízení je chráněno před omezeným množstvím prachu a stříkající vodou.

Co je ochrana IP44 : Stupeň krytí IP44 – Poskytuje základní ochranu pro použití zařízení ve venkovních prostorech. Zařízení je chráněno proti stříkající vodě v množství 10 litrů za minutu po dobu nejméně 5 minut. Odolnost proti vniknutí velmi jemných předmětů.

Co je krytí IP67

Stupeň krytí IP67 zajišťuje vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Přístroj je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek.

Jaký je rozdíl mezi IP67 a IP68 : Například mobilní telefon s ochranou IP68 je zcela prachuvzdorný a kompletně chráněný proti dotykům a zároveň vydrží i dlouhou dobu být potopený pod vodou (konkrétní podmínky, tedy hloubku a dobu ponoru určí výrobce). Oproti tomu mobil s odolnost IP67 vydrží pod vodou „jen“ 30 minut, a to maximálně v hloubce 1 metru.

Druhy IP ochrany v koupelně

Proto je podle normy DIN VDE 0100-701:2008-10 vyžadováno minimálně IP44, IP65 nebo IP67 v závislosti na místě instalace.

IP65 – Poskytuje stejnou stupeň ochrany proti prachu jako IP66. Je odolný pouze vůči stříkající vodě ze všech směrů. IP66 nabízí vyšší úroveň ochrany proti vodě, neboť zvládne i silnější tlak vody. IP67 – Poskytuje stejnou stupeň ochrany proti prachu jako IP66.

Co je ochrana IP67

Stupeň krytí IP67 zajišťuje vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Přístroj je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek.Krytí IP69K je určeno pro aplikace, kde se vyskytují vysokotlaké stříkající kapaliny s vysokou teplotou. Číslice “6” se týká externí ochrany proti prachu. “9” znamená ochranu proti tryskající kapalině pod vysokým tlakem, „K“ znamená, že použitá voda má vysokou teplotu.Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek. Stupeň krytí IP68 vám umožní i delší potopení s telefonem do hloubky 1 metr. Samozřejmostí je ochrana proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.

Krytí IP69K je určeno pro aplikace, kde se vyskytují vysokotlaké stříkající kapaliny s vysokou teplotou. Číslice “6” se týká externí ochrany proti prachu. “9” znamená ochranu proti tryskající kapalině pod vysokým tlakem, „K“ znamená, že použitá voda má vysokou teplotu.

Co znamená IP x4 : IPX4 – chráněno proti stříkající vodě. Stejné jako u IPX-3, jen s rozdílem, že voda stříká ve všech úhlech. IPX5 – chráněno proti vodním proudům.

Co je voděodolnost IP68 : Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek. Stupeň krytí IP68 vám umožní i delší potopení s telefonem do hloubky 1 metr. Samozřejmostí je ochrana proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.

Co je IP21

IP21 jsou chráněny proti svisle dopadajícím kapkám vody. Takové krytí mají svítidla do ložnice, obýváku, chodby, dětského pokoje, apod. Samozřejmě, můžete na taková místa instalovat i svítidla s vyšším krytím, ale vyšší krytí je většinou dražší.

Stupeň krytí IP67 zajišťuje vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Přístroj je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek.Stupeň krytí IP67 zajišťuje vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Přístroj je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek.

Co je odolnost IP67 : Stupeň krytí IP67 zajišťuje vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Přístroj je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek.