Antwort Co je IP24? Weitere Antworten – Co znamená IP 24

Co je IP24?
Například jestliže má svítidlo IP24, tak první číslo (2) značí stupeň ochrany před pevnými předměty či materiály a druhé číslo (4) značí stupeň ochrany před vodou. Hodnotu IP krytí se vždy dozvíte v detailu produktu.Odolnost proti vodě:

IPX4: Odolnost proti stříkající vodě ve všech úhlech. IPX5: Odolnost proti tryskající vodě ve všech úhlech ze vzdálenosti 3 metrů po dobu 3 minut. IPX6: Odolnost proti silně tryskající vodě při průtoku 100 litrů za minutu ze vzdálenosti 3 metrů po dobu 3 minut.Stupeň krytí IP23 označuje takové elektrické zařízení, které dostatečně chrání proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku prstem, je odolné proti vniknutí malých cizích předmětů a zároveň je chráněno proti vodní tříšti, kdy voda stříká na přístroj vertikálně v úhlu 60 stupňů, množství 10 litrů za minutu a …

Co znamená stupeň krytí IP44 : Stupeň krytí IP44 tedy znamená, že je přístroj dostatečně chráněn proti úrazu elektrickým proudem při nebezpečném dotyku nástrojem či drátem větším než 1mm, že je odolný proti vniknutí velmi drobných cizích těles a zároveň je chráněn proti stříkající vodě ze všech úhlů.

Co je IP21

IP21 jsou chráněny proti svisle dopadajícím kapkám vody. Takové krytí mají svítidla do ložnice, obýváku, chodby, dětského pokoje, apod. Samozřejmě, můžete na taková místa instalovat i svítidla s vyšším krytím, ale vyšší krytí je většinou dražší.

Kolik IP do koupelny : Přesto vzhledem k vlhkému prostředí v koupelně doporučujeme vybírat mezi svítidly se stupněm krytí alespoň IP21. Vhodné pro použití v celém interiéru domácností i v koupelně v zóně 3, tedy v oblasti nad zrcadlo ve vzdálenosti nad 60 cm od zdroje vody..

Jaké jsou mezi nimi rozdíly Obě hodnoty se liší druhou číslicí, to znamená odolností proti vodě. IP67 udává, že zařízení vydrží ponoření do hloubky maximálně 1 metr po dobu 30 minut. Naproti tomu, IP68 přidává slůvko minimálně 1 m, to znamená, že by zařízení mělo zvládnou i větší hloubku.

IP55 označuje, že zařízení je chráněno před omezeným množstvím prachu a stříkající vodou.

Co je krytí IP65

Stupeň krytí IP65 – Je solidní ochranou pro vlhké prostředí. Ochrání světelný zdroj nebo elektrozařízení proti tryskající vodě po dobu nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry. Absolutní odolnost proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.Stupeň krytí IP67 zajišťuje vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut. Přístroj je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek.nejběžnější typ krytí, IP 20 je dle tabulky chráněno před nebezpečným dotykem prstem (tzn. neměl by zde být otvor větší jak 1,2 x 1,2 cm), dále před nebezpečným vniknutím malých cizích těles a pokud jde o ochranu před vniknutím vody, tento typ je bez ochrany.

Krytí IP69K je určeno pro aplikace, kde se vyskytují vysokotlaké stříkající kapaliny s vysokou teplotou. Číslice “6” se týká externí ochrany proti prachu. “9” znamená ochranu proti tryskající kapalině pod vysokým tlakem, „K“ znamená, že použitá voda má vysokou teplotu.

Jaké IP do sprchového koutu : V nebližším okolí vany a sprchového koutu (zóna 1) stačí stupeň krytí IP X5, tj. např IP 55, zatímco ve vzdálenějším okolí (zóna 2) je povoleno instalovat svítidla se stupněm krytí IP X4, tedy třeba IP 44. Ve větší vzdálenosti od umyvadla či vany je pro koupelnové osvětlení možné využít nižší stupeň krytí.

Co je vodotěsnost IP 68 : Tato hodnota už je spolehlivý stupeň krytí pro venkovní použití i za zhoršených povětrnostních podmínek. Stupeň krytí IP68 vám umožní i delší potopení s telefonem do hloubky 1 metr. Samozřejmostí je ochrana proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu.

Co je krytí IP67

Stupeň krytí IP67 – Zajišťuje voděodolnost při ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 min. Zdroj osvětlení je chráněn i před vniknutím prachu a nebezpečným dotykem. Tento stupeň krytí je vhodný pro venkovní použití včetně zhoršených povětrnostních podmínek.

IP68 je už velmi spolehlivá hodnota

Stupeň krytí IP68 vám umožní i delší potopení s telefonem do hloubky větší než 1 metr (zde si to ale vždy pro jistotu ověřte u výrobce daného zařízení). Samozřejmostí je ochrana proti vniknutí prachu a nebezpečnému dotyku všeho druhu i proti stříkající vodě.Do koupelny tedy doporučujeme světla s krytím minimálně IP x2.