Antwort Co Donest pacientovi do nemocnice? Weitere Antworten – Co si nebrat do nemocnice

Co Donest pacientovi do nemocnice?
Co si s sebou nebrat

 • větší množství peněz a cenností, šperky, kreditní karty, cennou elektroniku,
 • zbraně, alkohol, tabákové výrobky, omamné látky a psychotropní látky.

Co si pacient má vzít s sebou do nemocnice Občanský průkaz a průkaz pojištěnce. Základní hygienické pomůcky, jako jsou zubní kartáček a pasta, mýdlo, šampon. Většina pacientů se cítí lépe, pokud mají na sobě osobní noční košili nebo pyžamo, župan a ručník.Z jídla a pití můžete přinést: malé množství ovoce, které je možné oloupat (pomeranče, mandarinky, banány), instantní 100%-ní kávu (na JIP a transplantační jednotku pouze hrubozrnné Nescafé), porcované mléko do kávy, porcované čaje, nealkoholické nápoje (na JIP a transplantační jednotku pouze v plechovkovém balení po 0 …

Jaké pyžamo do nemocnice : Pro muže je proto nejvhodnější nemocniční pyžamo, které má rozpínací kabátek po celé délce. Materiál nemocničního pyžama je nejpříjemnější ze 100% bavlny. Pyžama značky Luiz jsou ušity z popelínu. Tento materiál je hustě tkaný avšak z velmi tenkých nití.

Co nedělat před operací

Dodržte následující pokyny

 • 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
 • 4 hodiny před anestezií nepijte.
 • Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
 • Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
 • Před anestezií se pečlivě odličte.

Jak se Vyprazdnit před operací : Pacient by se měl při sprchování zaměřit především na kožní záhyby, tříselné rýhy, nehty, kde je koncentrace bakterií největší. Samozřejmostí je i důkladná hygiena dutiny ústní (v případě používání zubní protézy je v den operace nutné vyjmutí a uložení dle pokynů personálu).

co s sebou do nemocnice vzít: menší finanční obnos, hygienické potřeby (zubní kartáček a pastu, mýdlo, krém, šampón na vlasy, hřeben, toaletní papír), vhodné oblečení (spodní prádlo, pyžamo, župan, ponožky, ručník, bačkory, pohodlný domácí oděv, sportovní boty). Muži by neměli zapomenout na potřeby na holení.

Pobyt v LDN (léčebně dlouhodobě nemocných) bývá ohraničován dobou 3 měsíce. Pokud to ale zdravotní stav vyžaduje, pobyt může být i delší. Jsou i případy, kdy zdravotní důvody hospitalizace pominuly a pacient čeká na návrat do svého sociálního prostředí (např. protože je třeba upravit domácnost, zajistit péči apod.)

Co říct nemocnému člověku

Sdělujte, co je pro vás důležité, formulacemi v první osobě jednotného čísla: „Já ti chci pomoci a potřebuji, abys mi řekl jak. “ Buďte upřímní, ale nezraňujte tím, že řeknete vše, co vás k dané situaci napadá. Povzbuzujte nemocného, ale nenuťte jej, aby se s vámi podělil o své myšlenky a pocity.Pro příjemný spánek

Nevybírejte jen podle toho co se vám líbí, ale vždy si pozorně přečtěte z jakého materiálu je dané pyžamo vyrobeno. Pokud se v noci hodně potíte určitě nebude správnou volbou pyžamo z umělých vláken. Vhodná pro vás naopak budou pyžama z bavlny, biobavlny nebo bambusových vláken.24 hodin zákaz řízení motorových vozidel. 24 hodin zákaz požívání alkoholických nápojů 24 hodin se vyvarovat veškeré činnosti, při které může dojít k Vašemu poranění či ohrožení Vašeho okolí 12 hodin se vyvarovat zvýšené tělesné aktivity a námahy.

Léky použité k anestezii zůstávají v lidském těle po dobu až 48 hodin. Proto by jste neměl(a), po dobu 48 hodin po ukončení celkové anestezie, řídit auto, kolo, obsluhovat stroje nebo dělat důležitá rozhodnutí.

Co nebrat před operací : Před každou operací se snažte zvýšit příjem bílkovin ve svém jídelníčku. Doporučené zdroje bílkovin jsou ryby, netučné bílé maso, tvrdé sýry, vejce, tvaroh, skyr. Pokud trpíte nechutenstvím, nebo jste dokonce před operací výrazně zhubli, zkuste jíst častěji menší porce a opět zařaďte do jídelníčku bílkoviny.

Co nedělat před operaci : Dodržte následující pokyny

 • 6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.
 • 4 hodiny před anestezií nepijte.
 • Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.
 • Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
 • Před anestezií se pečlivě odličte.

Co nejíst před operaci

Je normální nejíst 6 hodin před operací, ale menší množství čirých, nealkoholických tekutin je možno ještě 2 hodiny před operací. Čiré tekutiny jsou ty, přes které je možno číst noviny. Proč anesteziolog někdy odloží operaci

Léčebnám dlouhodobě nemocných chybí peníze na provoz. A tak si v rozporu se zákonem za pobyt platí sami pacienti. Až o 1000 korun na ošetřovací den jsou totiž náklady na ubytování, stravu, energie a služby vyšší než úhrady od zdravotních pojišťoven.Ten buď doplácí sám pacient, anebo bývají částečně dotované svými zřizovateli, což může být např. kraj či město. Za standardní pokoj pacient doplácí od 0 do 400 Kč na den. Pokud zvolí nadstandard, cena se může vyšplhat k částce 15 000 Kč za měsíc a více.

Co říct umírajícímu člověku : Řekněte mu, že jej máte rádi, poproste o odpuštění, odpusťte. Ale nebojte se říci i to, že jej nedržíte, že může jít. Je to někdy velmi bolestné, ale on často čeká na vaše ujištění, že to bez něj zvládnete. Rozloučení může přinést pokoj jak jemu, tak vám.