Antwort Co dělat po absolvování autoškoly? Weitere Antworten – Kdy dostanu řidičák po zkouškách

Co dělat po absolvování autoškoly?
Pokud jste u obou zkoušek obstáli, stačí si pak ( i v den úspěšné zkoušky) zajít na obecní úřad dle vašeho trvalého bydliště (tam, kde si vyřizujete občanku), předložíte na registru řidičů dokument ze zkoušky a do 14 dnů vám řidičský průkaz přijde.Nezoufejte. Závěrečné jízdy můžete opakovat i několikrát. Nesmíte však přesáhnout lhůtu 18 měsíců od započetí výcviku, jinak by vám výcvik propadl. Dokupte si prostě další jízdy v autoškole a zaměřte se s instruktorem na chyby.Postup vyřízení

Navštivte jakýkoli obecní úřad obce s rozšířenou působností a podejte žádost o udělení či rozšíření řidičského oprávnění. Žádost podejte nejpozději do 6 měsíců po úspěšném absolvování zkoušky v autoškole. Žádost bude vytisknuta přímo na registru řidičů a bude obsahovat vaše osobní údaje a fotografii.

Jak dlouho dopředu požádat o řidičský průkaz : V rámci ePodání lze žádost podat elektronicky přes Portál dopravy. Výměna z důvodu uplynutí platnosti je zdarma a požádat o nový doklad je možné nejdříve 90 dnů před koncem jeho platnosti.

Jak postupovat po dokončení autoškoly

Po absolvování autoškoly

Jako hrdý absolvent autoškoly se můžete vydat na úřad a zažádat si o svůj první řidičský průkaz. S sebou bude nutné mít občanský průkaz, posudek o zdravotní způsobilost, čestné prohlášení, doklad o odborné způsobilosti (ne starší 6 měsíců), 200 korun na správní poplatek.

Co mě čeká po tom co přijdu o řidičák : Vrácení řidičského průkazu po trestu nebo vybodování není tak jednoduché, jak si mnohý myslí. Nestačí přijít na úřad a chtít řidičák zpět. Musí se podat písemná žádost, a pokud je řidičák v čistírně déle než rok, pak musí člověk absolvovat znovu i testy v autoškole, případně psychotesty.

V praxi průměrná délka závěrečné jízdy trvá 40 – 50 minut, ale může opravdu trvat i 60 minut např. vzhledem k hustotě provozu. Jestliže si prostudujete požadavky, které byste měla splnit, pochopíte, že hodnocení stupněm „prospěl“ nebo „neprospěl“ není vázáno na stav, zda se žadatel dopustí přestupku či nikoliv.

Komisař se vás může zeptat, od kdy jsou povinné zimní pneu a kam se doplňuje chladící kapalina. Jsou to jen základní věci, které budete řešit i u svého budoucího vozu. Kontrola pneumatik bývá častým chytákem. Naučte se, jak změřit minimální hloubku vzorku a hodnoty pro letní (1,6 mm) a zimní pneu (4 mm).

Co je třeba k žádosti o řidičský průkaz

Po absolvování autoškoly

Jako hrdý absolvent autoškoly se můžete vydat na úřad a zažádat si o svůj první řidičský průkaz. S sebou bude nutné mít občanský průkaz, posudek o zdravotní způsobilost, čestné prohlášení, doklad o odborné způsobilosti (ne starší 6 měsíců), 200 korun na správní poplatek.Žádat o výměnu řidičského průkazu mohou řidiči nejdříve 90 dnů před uplynutím doby platnosti řidičáku. Jak řidičák vyměnit Výměna řidičského průkazu je možná na kterémkoliv obecním úřadě s rozšířenou působností, kterých je v České republice přes 200.Vyšetření může řidič absolvovat ještě před uplynutím trestu zákazu řízení. Lhůta, kdy může v průběhu trestu absolvovat psychotesty není dána zákonem, ovšem délku platnosti psychotestů si upravují jednotlivé Dopravní inspektoráty sami (zpravidla 2 měsíce – může se lišit u jednotlivých Dopravních inspektorátů).

Pokud jako řidič z povolání už pracujete, ale za 6 měsíců vám bude 50 let nebo už 50 let máte, musíte dle zákona podstoupit „nové“ dopravně psychologické vyšetření. Od 50let je to pak každých 5 let, kdy se musíte dostavit na vyšetření k psychologovi.

Kolik mám bodů po vraceni řidičáku : RE: Počet bodů po vrácení řidičského průkazu po vybodování

Nejdříve obdržíte oznámení o dosažení 12 bodů, potom můžete podat námitky, nebo oto vzdát. Je to na Vás. Až uplyne rok od pozbytí oprávnění, absolvujete přezkoušení a budete mít 0 bodů.

Na co se může zeptat komisař při jízdě : Komisař se vás může zeptat, od kdy jsou povinné zimní pneu a kam se doplňuje chladící kapalina. Jsou to jen základní věci, které budete řešit i u svého budoucího vozu. Kontrola pneumatik bývá častým chytákem. Naučte se, jak změřit minimální hloubku vzorku a hodnoty pro letní (1,6 mm) a zimní pneu (4 mm).

Kolik je opravných zkoušek v autoškole

Počet pokusů je omezen na 2 opravné zkoušky (celkem 3 pokusy, poté následuje doplňková výuka nebo výcvik a poté opět 3 zkoušky), přičemž všechny zkoušky musíte kompletně zvládnout do 12 měsíců od prvního pokusu.. V opačném případě je nutné celý výcvik v autoškole absolvovat znovu.

247/2000 Sb., a dále § 19 vyhlášky č. 167/2002 Sb., kterou se uvedený zákon provádí), které zkušební komisař prověří. V praxi průměrná délka závěrečné jízdy trvá 40 – 50 minut, ale může opravdu trvat i 60 minut např. vzhledem k hustotě provozu.Počet pokusů je omezen na 2 opravné zkoušky (celkem 3 pokusy, poté následuje doplňková výuka nebo výcvik a poté opět 3 zkoušky), přičemž všechny zkoušky musíte kompletně zvládnout do 12 měsíců od prvního pokusu.. V opačném případě je nutné celý výcvik v autoškole absolvovat znovu. Opravuje se pouze dílčí část zkoušky.

Kolik stojí vydání řidičského průkazu : Výměna z důvodu uplynutí platnosti je zdarma a požádat o nový doklad je možné nejdříve 90 dnů před koncem jeho platnosti. Vydání řidičského průkazu z důvodu odcizení, ztráty či změny osobních údajů je zpoplatněna částkou 200 korun. Vydání řidičského průkazu do pěti pracovních dnů pak stojí 700 korun.