Antwort Na co je domena? Weitere Antworten – Jak vypadá doména
Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis cs.wikipedia.org .si je internetová národní doména nejvyššího řádu pro Slovinsko. Spravuje ji ARNES (Academic and Research Network of Slovenia). Jména se registrují přímo ve druhé úrovni. V zahraničí tuto doménu mimo Slovinsko používá například společnost Pepsi.Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.
Co je firemní doména : Doména je unikátní adresa na Internetu. Stačí, když ji připojíte ke své firemní značce či jménu, a každý si může snadno a kdykoli přečíst více informací o tom, co děláte či nabízíte.
Jak vypadá doména 3 řadu
Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz. Subdoménu třetího řádu lze vytvořit u domén druhého řádu. Subdoména je vždy hostována na hostingu domény druhého řádu.
Kde si koupit doménu : Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.
Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.
cz je národní doména nejvyššího řádu pro Česko. Doménu spravuje CZ. NIC.
Kolik stojí doména webu
Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.Jak nejlépe využít doménu
- Internetová vizitka na doméně – rychle a zadarmo. Vlastní webové stránky budou asi tím hlavním, k čemu vlastní doménu využijete.
- S doménou získáte vlastní emailovou adresu.
- Vlastní webové stránky s redakčním systémem.
- Elektronický obchod vám přivede nové zákazníky.
Tím místem, kde doménová jména fyzicky vznikají, jsou centrální registry. Centrální registr je organizace, která má práva spravovat doménu nejvyšší úrovně (např. cz).
Co je to doména 1 2 a 3 řadu : Jde totiž o hlavní část adresy – název vaší společnosti, zaměření, název projektu atd. Doména druhého řádu je tedy například SMARTEMAILING.cz nebo APPLE.com. Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz.
Co je doména 1 řadu : Doména prvního řádu se řadí na nejvyšší úroveň adresy vašeho webu. Často najdete pro doménu prvního řádu označení TLD – Top-Level-Domain. Pro Českou republiku je TLD . CZ, pro Slovensko .
Kolik stojí doména
Všichni internetoví prodejci si u něj pronajímají domény za stejnou cenu: 145 Kč bez DPH na rok. Pak je s různě velkou přirážkou přeprodávají koncovým uživatelům. Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH).
Běžná praxe je, že si doménu registrujete na jeden rok. Před skončením lhůty vám pak registrátor pošle připomínku s fakturou na další období – pokud zaplatíte, vše se automaticky prodlouží. Pokud ne, bude doména po uplynutí ochranné doby volná a může si ji registrovat kdokoliv.Všichni internetoví prodejci si u něj pronajímají domény za stejnou cenu: 145 Kč bez DPH na rok. Pak je s různě velkou přirážkou přeprodávají koncovým uživatelům. Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH).
Jaký je rozdíl mezi doménou a IP adresou : Doména, celým názvem doménové jméno (známé také pod zkratkou DNS – Domain Name System), se skládá z několika řádů a slouží ke zjednodušení čitelnost adres. Laicky řečeno – každý počítač má svoji unikátní adresu, tzv. IP adresu, což je v podstatě řada čísel oddělená tečkami (např. 82.241.223.181).