Antwort Na co je dobrá Křemelina? Weitere Antworten – Proč užívat křemelinu
Vyživuje – Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti.Podporuje zdraví vašich kostí – křemík může pomoci zlepšit hustotu kostí a snížit riziko osteoporózy. Pomáhá čistit zažívací trakt. Pomáhá detoxikovat vaše tělo – křemelina může pomoci odstraňovat toxiny a těžké kovy z těla.Obecně se udává následující dávkování pro dospělé jedince: 1-2 polévkové lžíce denně rozmícháme ve vodě/džusu nebo přidáme do nějaké potraviny, nejlépe běžné pokojové teploty a zkonzumujeme. Křemelina nemá nepříjemnou chuť, ve srovnání s mnoha chuťově těžko konzumovatelnými bylinnými preparáty.
Která Křemelina je nejlepší : Křemelina Vitatrend pochází pouze z jediného druhu těchto řas, ze sladkovodních rozsivek Aulacoseira. I díky tomu se jedná o nejkvalitnější křemelinu, která je u nás k dostání. Křemelina Vitatrend se vyznačuje vysokým obsahem křemíku.
Jak a kdy užívat křemelinu
Křemelina se užívá nejlépe ráno na lačno. Požadované množství rozmíchejte ve vodě, čaji či džusu a vypijte.
Jak správně užívat křemelinu : Jaké je doporučené dávkování 1 až 2 polévkové lžíce rozmíchaná ve sklenici džusu nebo vody. Hned po rozmíchání by se měl roztok vypít. Křemelinový prášek se nerozpustí, proto tekutinu několikrát při pití promíchejte, abyste zabránili jeho usazování.
Křemelina je sypký prášek, který vzniká rozdrcením velmi tvrdé mořské horniny – tu tvoří zbytky planktonu a schránky řas. I po rozemletí v sobě prášek stále obsahuje miliony drobných ostrých okrajů křemeliny, která pomáhá proti všem parazitům – a to jak ve střevech, tak i na kůži.
Doporučené dávkování
Doporučujeme začít s menším množstvím křemeliny (čajová lžička denně pro dospělé a ¼ čajové lžičky pro děti) a postupně množství zvyšovat až na 1 vrchovatou polévkovou lžíci denně (6 g) pro dospělé a čajovou lžičku denně (2,5 g) pro děti.
Jak se vyrábí křemelina
Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), dle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění.Ideální je dřevěný popel smíchaný s jemnou jílovitou zeminou. Důrazně doporučujeme do míchanice doplnit křemelinu obohacenou esenciálními oleji, které jsou pro čmelíky nepříjemné a odpuzují je.Největší světová ložiska se nacházejí v Kalifornii, kde mocnost dosahuje až 400 m. Význačnými producenty jsou Dánsko, Francie (Auvergne), SRN (Lüneburg), Japonsko, Island.
Křemelina se užívá nejlépe ráno na lačno. Požadované množství rozmíchejte ve vodě, čaji či džusu a vypijte. Denní dávku lze rozdělit na dvě části a užívat 2x denně. Pokud užíváte křemelinu poprvé, začněte s poloviční dávkou.
Jak použít křemelinu v kurníku : Křemelinu aplikujte až po vyschnutí kurníku. Část ponechejte ležet na zemi, slepice se v křemelině budou popelit, a tak se zbaví čmelíků, které již mají v peří. Pokud chcete být pečliví, slepice jednu po druhé odchyťte a vetřete jí křemelinu rukou do peří. Při zacházení s křemelinou použijte rukavice.
Jak se používá křemelina pro slepice : Dávky jemně mleté křemeliny přidáváme do podestýlky pro slepice, drůbež nebo exotické ptactvo. Křemelina účinkuje proti čmelíkům. Pokud ji rozprášíte do srsti či kožichu domácích zvířat, bude účinně hubit klíštata. Dobře účinkuje i při plošném ošetření trávníku nebo louky.
Jak dlouho brát křemelinu
Křemelina se zpravidla užívá dva měsíce a pak je nezbytná 14denní přestávka. Jestliže budete křemelinu užívat jako detoxikační kúru, nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin.
Jak se zbavit čmelíků u člověka Někomu opravdu stačí jenom mechanická očista sprchou a vyčesat vlasy hustým hřebenem. Na likvidaci čmelíků u člověka můžete rovněž použít přípravek na slepice Reudanon, budete pak nějakou dobu vonět po pendreku. Zarudlá místa na těle si otřete borovou vodou a zklidňujícím krémem.Účinná je také křemelina proti čmelíkům. Křemelinou doporučujeme vysypat především všechny spáry a dírky. Křemelinový prášek narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla čmelíků a jakmile se tedy nějaký slepičí parazit dostane do kurníku, díky křemelině ihned uhyne a nedojde k jeho rozmnožení.
Co dát do Popeliště : Spíš se tam hodí jemný kopaný písek, stejný jako se přidává do omítek a do malt. Pokud byste našli vápenný písek, nebo zbytky vápenné omítky, nebojte se ho do popeliště pro slepice přidat. Bude výborně fungovat jako směs s dřevěným popelem a slepice si z něj ještě vyzobou vápno, které potřebují na skořápky.