Antwort Kolik stojí zakoupení domény? Weitere Antworten – Kolik stojí koupě domény

Kolik stojí zakoupení domény?
Všichni internetoví prodejci si u něj pronajímají domény za stejnou cenu: 145 Kč bez DPH na rok. Pak je s různě velkou přirážkou přeprodávají koncovým uživatelům. Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH).Klasické domény

Doména Registrace Převod
eu 240.79 Kč s DPH 199 Kč bez DPH 273.46 Kč s DPH 226 Kč bez DPH
org 361.79 Kč s DPH 299 Kč bez DPH 399.3 Kč s DPH 330 Kč bez DPH
ae 3920.4 Kč s DPH 3240 Kč bez DPH 2571.25 Kč s DPH 2125 Kč bez DPH
as 3025 Kč s DPH 2500 Kč bez DPH Cena na vyžádání

Kolik stojí registrace domény na 1 rok

Doména Registrace domény Prodloužení domény
bez DPH bez DPH
Česká doména: .CZ 149,- 180,-
Nadnárodní domény: .COM .NET .ORG .BIZ .INFO 290,- 310,-
Evropská doména: .EU 149,- 160,-

Kde je nejlepší koupit doménu : Domény nehledejte v regálech v obchoďáku, stejně jako z nich nedělejte vědu. Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny.

Kolik stojí doména na rok

Kolik stojí doména

Název domény Cena registrace bez DPH Obnovovací poplatek s DPH
.jp 99,90 Kč /rok bez DPH potom 99,90 Kč/rok 120,88 Kč s DPH
.net 11,90 Kč /rok bez DPH potom 15,90 Kč/rok 19,24 Kč s DPH
.cc 19,90 Kč /rok bez DPH potom 19,90 Kč/rok 24,08 Kč s DPH
.org 11,90 Kč /rok bez DPH potom 15,90 Kč/rok 19,24 Kč s DPH

Jaký je rozdíl mezi hostingem a doménou : Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.

Kde si založit email: 9 Nejlepších emailových služeb kompletně

  • 1.Gmail.
  • 2.Outlook email.
  • 3.Yahoo Mail.
  • 4.Email od Seznamu.
  • 5.ProtonMail.
  • 6.VOLNY.CZ Email.
  • 7.T-online.
  • 8.mail.ru.


Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.

Kolik stojí doména na internetu

Doménu můžete zakoupit od více poskytovatelů a ceny se pohybují mezi 170 až 240 Kč včetně DPH. Českých domén (. cz) je skoro 1,5 milionu. Nejpopulárnější doménou stále zůstává .com, kterých je zaregistrováno více než 145 milionů.Běžná praxe je, že si doménu registrujete na jeden rok. Před skončením lhůty vám pak registrátor pošle připomínku s fakturou na další období – pokud zaplatíte, vše se automaticky prodlouží. Pokud ne, bude doména po uplynutí ochranné doby volná a může si ji registrovat kdokoliv.Tím místem, kde doménová jména fyzicky vznikají, jsou centrální registry. Centrální registr je organizace, která má práva spravovat doménu nejvyšší úrovně (např. cz).

Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.).

Kolik stojí hosting webu : Ceník webhostingu

položka akční cena*
Webhosting Easy 27,50 Kč / 33,28 Kč více info
Webhosting Advanced 50,- Kč / 60,50 Kč více info
Webhosting Professional 75,- Kč / 90,75 Kč více info

Co kromě webhostingu potřebujete aby se uživatele k vašim stránkám dostali : Aby se uživatelé internetu ke stránkám dostali, je kromě webhostingu zapotřebí i služba registrace a prodlužování domény (např. s názvem společnosti, zkratka, …). Alternativně lze využít domény III. řádu zdarma, například vasejmeno.poskytovatel.cz, ale pro komerční projekty je toto řešení naprosto nevhodné.

Co použít místo Outlooku

Alternativy k MS Outlook

  • Mozilla Thunderbird.
  • Apple Mail.
  • eM Client.
  • Mailbird.
  • Spark.
  • Mailspring.
  • Gmail offline.


Vytvoření účtu Gmail

  1. Přejděte na přihlašovací stránku k účtu Google.
  2. Klikněte na Vytvořit účet.
  3. Nastavte si účet podle pokynů na obrazovce.
  4. Pomocí vytvořeného účtu se přihlaste do Gmailu.

Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.).

Jak změnit vlastníka domény : Držitele většiny domén lze jednoduše změnit v Zákaznickém centru. Jestli do něj nemáte přístup, můžete o změnu držitele domény požádat pomocí příslušného formuláře. UPOZORNĚNÍ: Změna držitele domény na centrálním registru neovlivňuje fakturační údaje zákaznického účtu, ani nemění správce DNS záznamů.