Antwort Kdy si dát Iontovy nápoj? Weitere Antworten – Proč pít iontový nápoj

Kdy si dát Iontovy nápoj?
Iontový nápoj pomáhá zabránit vyčerpání a kolapsu organismu v průběhu tréninku. Umí zmírnit negativní projevy, jako jsou například křeče, ke kterým někdy v rámci sportovních výkonů dochází. Smyslem iontových nápojů je doplnění potřebných minerálů a iontů a zároveň udržení výkonu během sportu.Stačí jen smíchat a rozmixovat následující ingredience: Půl hrnku pomerančové šťávy (pokud možno čerstvé z bio pomerančů), čtvrt hrnku citronové šťávy, dva hrnky minerální nebo kokosové vody, dvě lžíce medu od místního včelaře, špetka himalájské růžové soli. Domácí ionťák za pár korun.Standardně se doporučuje vypít:

  1. 500 ml tekutin 2 hodiny před výkonem.
  2. 125–250 ml bezprostředně před cvičením.
  3. 125–250 ml každých 10–20 minut během tréninku či závodu.
  4. po tréninku se doporučuje vypít 150 % ztráty tekutin (např. když po tréninku vážíme o 1 kg méně, měli bychom postupně doplnit 1,5 l tekutin) [3–4]

Co pít ve fitku : Cestou na trénink je potřeba do sebe dostat minimálně 0,5-0,75 litru tekutin. Nejlepší je vypít neperlivou vodu nebo mírně slazený čaj. Ze sportovních nápojů se dají využívat ty hypotonické, které se vstřebávají rychleji do organismu.

Kdy uzivat Iontovy nápoj

Nejlepší je užívat tyto nápoje před výkonem, při výkonu a po výkonu. V každé fázi mají totiž svoji funkci. Iontové nápoje rehydratují, kompenzují ztráty iontů a vyrovnávají ztráty energie. Pocit žízně je vynuceným signálem stavu nouze, do toho bychom se při sportovní aktivitě ani běžném životě neměli dostat.

Kolik kalorií má iontový nápoj : Obsahují spoustu energie, kterou sportovci potřebují organismu dodávat při déletrvajících trénincích nebo závodech pro co nejlepší výkon. Typicky zde můžeme jmenovat různé iontové nápoje, které obsahují zpravidla kolem 400 kcal na 100 g prášku a z toho 90 gramů cukru.

Při větším výkonu, například silovém cvičení, můžete sáhnout i po izotonickém iontovém nápoji. Pokud by přísun iontů byl dlouhodobě nedostatečný, může dojít i k hypotonické dehydrataci. To by mohlo způsobit ošklivé svalové křeče a slabost či malátnost.

Nejlepší je užívat tyto nápoje před výkonem, při výkonu a po výkonu. V každé fázi mají totiž svoji funkci. Iontové nápoje rehydratují, kompenzují ztráty iontů a vyrovnávají ztráty energie. Pocit žízně je vynuceným signálem stavu nouze, do toho bychom se při sportovní aktivitě ani běžném životě neměli dostat.

Na co jsou dobré iontové nápoje

Podporují energetický metabolismus a pomáhají snižovat únavu. Dodají Vám energii, abyste při kterékoliv zátěži více vydrželi. Jsou ideální pro všechny druhy fyzických aktivit.Co pít před tréninkem Dvě hodiny před tréninkem byste měli vypít 2 sklenice tekutin a půl hodiny před tím, než půjdete trénovat, byste měli přijmout dalších 250 ml vody. Doporučuje se buďto čistá voda, nebo sportovní nápoje, které tělu dodávají během tréninku energii a dokáží zlepšit váš sportovní výkon.Je dobré se vyhnout smaženým jídlům, především z fastfoodu jako jsou hranolky, hamburgery a podobné „dobroty". Vašemu tělu z hlediska výživy nic nedají a pouze zpomalují trávení. Množství jídla je důležité volit podle vašeho somatotypu, o kterých jsme psali zde. Zároveň je i důležité, jak často cvičíte.

Přispívá k uchování iontů v organismu a zamezuje jejich rychlému úbytku během aktivity. K zachování potřebné úrovně výkonu přispívají obsažené sacharidy (35 g/500 ml nápoje). Xpower IontStar Sport Sirup je hypotonický sirupový koncentrát obohacený o další aktivní látky (taurin, beta alanin, l-carnitin).

Jak dlouho jíst před tréninkem : Pokud váš trénink pasuje mezi vaše jídla, nemáte přehnaný hlad nebo hledáte lehčí předtréninkové jídlo, 1 až 2 hodiny před tréninkem je skvělý čas na jídlo. V této době je důležité, abyste se zaměřili na konzumaci sacharidů a bílkovin, zatímco tuky jsou v tuto chvíli méně důležité.

Proč banán po cvičení : Díky svému složení banán v organismu vyprovokuje inzulinovou reakci a urychlí tvorbu svalové hmoty. No a pokud máte po cvičení prostě jen hlad, banán je velice dobrá varianta jak doplnit ztracenou energii a živiny a plnohodnotné jídlo si můžete dát v klidu doma. Banánem po cvičení určitě nic nezkazíte – naopak :).

Proč jíst banán po cvičení

Díky svému složení banán v organismu vyprovokuje inzulinovou reakci a urychlí tvorbu svalové hmoty. No a pokud máte po cvičení prostě jen hlad, banán je velice dobrá varianta jak doplnit ztracenou energii a živiny a plnohodnotné jídlo si můžete dát v klidu doma. Banánem po cvičení určitě nic nezkazíte – naopak :).

Kdy jíst po tréninku Nejčastěji se lze setkat s názorem, že potréninkové jídlo by se mělo konzumovat do hodiny po cvičení. Tuto dobu můžete prodloužit až na dvě hodiny, pokud si před cvičením dopřejete menší svačinu třeba v podobě ovoce. Neméně důležitá je také hydratace organismu.Jako vhodný zdroj bílkovin můžeme zmínit například kuřecí a krůtí maso, cottage sýr nebo jogurt. Vhodným zdrojem sacharidů jsou zase například brambory, ovoce, rýže nebo vločky. Mezi vhodné zdroje tuků řadíme arašídové máslo či avokádo. Příjem tuku před cvičením by ale měl být co nejnižší.

Po čem nejvíce rostou svaly : Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.