Antwort Kde vyplnit JRF? Weitere Antworten – Kde podat JRF

Kde vyplnit JRF?
Prostřednictvím JRF lze učinit i podání vůči finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení, úřadu práce a zdravotní pojišťovně. Další informace naleznete v nápovědě aplikace. Pro výběr elektronického podání pokračujte na nabídku podání.Změnový list je stejný pro fyzické i právnické osoby. Podrobné pokyny k vyplnění změnového listu najdete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.V praxi totiž stačí vyplnit jediný formulář Změnový list a zaslat ho na živnostenský úřad. Ten pak za vás informace předá finančnímu úřadu, okresní správě sociálního zabezpečení i zdravotní pojišťovně, kterým přerušení naopak povinně nahlásit musíte.

Jak vyplnit žádost o přerušení živnosti : Pokud nám jde o přerušení živnosti, je třeba v bodě 01 pomocí Vybrat živnosti doplnit přerušované živnosti. Pokračujeme na bod 05 Provozování živnosti přerušeno. Datum napište klasicky ve formátu 01.01.2023. Aktuální datum je možné předvyplnit pomocí Alt + Enter.

Jak podat JRF

Aplikace k vytvoření a odeslání podání ve formátu jednotného registračního formuláře (JRF) je k dispozici zdarma na veřejném webu živnostenského rejstříku na adrese www.rzp.cz. Další možností je odeslání živnostenskému úřadu prostřednictvím datových schránek. Toto podání se nemusí elektronicky podepisovat.

Kde ohlásit živnost : Jak ohlásit živnost Ohlášení je možno podat osobně u kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu – centrálního registračního místa (CRM) nebo zaslat tomuto úřadu poštou nebo elektronicky (se zaručeným elektronickým podpisem nebo do datové schránky tohoto úřadu).

Oznámení změn lze provést na kterémkoli živnostenském úřadu v ČR, nejste tedy omezeni lokalitou svého bydliště či sídlo podnikání. Tato povinnost se nevztahuje na změny již zapsané ve veřejných rejstřících (obchodní rejstřík, evidence skutečných majitelů apod.), ty si živnostenský úřad stáhne sám.

Aplikace k vytvoření a odeslání podání ve formátu jednotného registračního formuláře (JRF) je k dispozici zdarma na veřejném webu živnostenského rejstříku na adrese www.rzp.cz. Další možností je odeslání živnostenskému úřadu prostřednictvím datových schránek. Toto podání se nemusí elektronicky podepisovat.

Kde nahlásit přerušení živnosti

Přerušení živnosti musíte oznámit úřadům

  1. správě sociálního zabezpečení (do 8. dne následujícího měsíce po přerušení),
  2. zdravotní pojišťovně (do 8 dnů od přerušení),
  3. finančnímu úřadu (do 15 dnů od přerušení).

Jestliže máte datovou schránku, můžete živnostenské oprávnění získat i online. Stačí vyplnit JRF formulář, ofotit jej a zaslat datovou schránkou na živnostenský úřad. Pokud datovou schránku nemáte a je vám příjemnější zajít na poštu než přímo na živnostenský úřad, můžete formulář zaslat i poštou.Živnostenský úřad provede zápis do živnostenského rejstříku do pracovních 5 dnů ode dne doručení ohlášení a vydá podnikateli výpis ze živnostenského rejstříku. Správní poplatek činí při ohlášení živnosti i žádosti o koncesi 1000 Kč, přičemž lze ohlásit neomezený počet živností najednou.

K ohlášení živnosti nebo žádosti o koncesi potřebujete:

  1. Občanský průkaz.
  2. Doklady k doložení odborné či zvláštní způsobilosti (pro řemeslnou, vázanou a koncesovanou živnost)
  3. Doklad prokazující právní důvod pro užívání prostor sídla nebo provozovny (nevyžaduje se u fyzické osoby, pokud je sídlo totožné s bydlištěm)

Co hrozi za neopravnene podnikani : Tomu, kdo se dopustí některého z uvedených přestupků, lze podle ustanovení § 61 odst. 4 živnostenského zákona uložit: Pokutu do výše 100 000,- Kč za předložení nepravdivého čestného prohlášení o bezúhonnosti; Pokutu do výše 1 000 000,- Kč za neoprávněné podnikání v činnosti, která je předmětem živnosti koncesované.

Co je potřeba uvést na provozovně : U vchodu do provozovny je nutné uvést své jméno a příjmení či provozní dobu. Mezi nezbytné náležitosti patří také obchodní firma, IČO nebo identifikační číslo provozovny, které vám bylo přiděleno. Provozovna také podléhá bezpečnostním předpisům – musí splňovat především ty hygienické, stavební a požární.

Jak podat žádost o živnost online

Jestliže máte datovou schránku, můžete živnostenské oprávnění získat i online. Stačí vyplnit JRF formulář, ofotit jej a zaslat datovou schránkou na živnostenský úřad. Pokud datovou schránku nemáte a je vám příjemnější zajít na poštu než přímo na živnostenský úřad, můžete formulář zaslat i poštou.

Díky přerušení živnosti nemusíte v době, kdy podnikáním nevyděláváte, platit zálohy na sociální pojištění. Pozastavení živnosti je snadné a nic vás nestojí.Přerušení živnosti stačí pouze nahlásit na živnostenském úřadě, není třeba nic vysvětlovat ani dokládat. Takto lze přerušit živnost na libovolně dlouhou dobu a pokud se někdy v budoucnu rozhodnete k podnikání vrátit, lze si živnost opět obnovit a v podnikání pokračovat.

Co je potřeba k založení volné živnosti : Živnost si založíte i bez fyzické návštěvy úřadu. Stačí, když vyplníte jednotný registrační formulář a pak ho v téže aplikaci elektronicky odešlete na podatelnu živnostenského úřadu nebo do datové schránky úřadu. V případě elektronického podání platíte jen 800 Kč.