Antwort Kde nahlásit ztrátu dokladu? Weitere Antworten – Kam se hlásí ztráta dokladů
Kde a jak službu řešit
- u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností (v hl. m.
- u Policie České republiky,
- u Ministerstva vnitra lze ohlásit ztrátu nebo odcizení pouze v případě, že zároveň podáváte žádost o vydání občanského průkazu ve zkrácené lhůtě (tj. do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů).
Ztráta či odcizení cestovního dokladu / dokladu totožnosti či průkazu. Ztratí-li cizinec nebo je-li mu odcizen cestovní doklad/doklad totožnosti, je povinen tuto skutečnost neprodleně ohlásit policii. Ztrátu, zničení, poškození nebo odcizení dokladu vydaného ministerstvem podle zákona č. 326/1999 Sb.Pokud doklad ztratíte, nahlaste to úřadu, který vám dokument vydal. Podobně se zachovejte také pokud jste nálezcem dokumentů. V takovém případě můžete doklady odevzdat na jakémkoliv obvodním oddělení policie České republiky.
Kolik se platí za ztrátu pasu : Kolik budete platit
Správní poplatek činí 600 Kč, u občana mladšího 15 let 100 Kč. Tyto správní poplatky zaplatíte při podání žádosti. Za převzetí cestovního pasu zaplatíte správní poplatek 100 Kč, pokud převezmete cestovní pas vydaný ve lhůtě 30 dnů u jiného úřadu, než jste podal žádost o jeho vydání.
Kolik stojí kopie rodného listu
Za vydání rodného, oddacího nebo úmrtního listu nebo dokladu o registrovaném partnerství uhradíte správní poplatek ve výši 300 Kč. Za vydání vícejazyčného standardního formuláře uhradíte správní poplatek ve výši 100 Kč. Při osobním vyřízení žádosti hradíte správní poplatek v hotovosti na místě.
Kolik se platí za novou občanku : Poplatky. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana staršího 15 let – zdarma. Za vyhotovení OP do 30 dnů pro občana mladšího 15 let – 100 Kč. Za vyhotovení OP do 5 pracovních dnů pro občana staršího 15 let – 500 Kč.
Ztrátu, odcizení, zničení nebo nález cestovního pasu hlásíte kterémukoli obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, matričnímu úřadu nebo Policii ČR. Pokud jste v zahraničí, máte povinnost ohlásit tuto skutečnost nejbližšímu zastupitelskému úřadu ČR. Zde si také rovnou zažádejte o cestovní průkaz.
Co dělat při ztrátě dokladů v zahraničí
- Co nejdříve nahlaste krádež či ztrátu dokladů místní policii a nechte si od ní vystavit potvrzení.
- S potvrzením od policie navštivte nejbližší zastupitelský úřad České republiky.
- Na zastupitelském úřadě požádejte o vystavení cestovního průkazu (náhradního cestovního dokladu).
Jak nahlásit ztrátu peněženky
Okamžitě zavolejte do banky a zablokujte všechny karty, protože zloděj nebo osoba, která naši peněženku našla, sice bez znalosti PINu nevybere hotovost, ale snadno provede řadu bezkontaktních transakcí, které nám strhnou peníze z účtu. Zavolejte na infolinku banky nebo zajděte na nejbližší pobočku.osobně na kterémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností, na Policii České republiky, na Ministerstvu vnitra – pouze v případě, že současně podává žádost o občanský průkaz ve zkrácené lhůtě (tj. do 24 hodin nebo do 5 pracovních dnů), nebo v zahraničí na nejbližším zastupitelském úřadu.Bude vás to stát 100 Kč. O občanský průkaz nemusíte žádat v místě trvalého pobytu. Standardní lhůta na vydání je 30 dní, ale za poplatek je možné OP vydat i do 24 hodin pracovního dne nebo do 5 pracovních dnů.
Cena cestovního pasu pro osobu starší 15 let:
Cena poplatku v roce 2024 se pohybuje od 600 Kč do 6 000 Kč za expresní vydání.
Jak dlouho trvá duplikát rodného listu : Žádost o duplikát matričního dokladu lze podat i prostřednictvím datové schránky. Duplikát vám přijde poštou doporučeně do vlastních rukou nebo si ho vyzvednete přímo na matričním úřadě, záleží na domluvě s matrikářem. Duplikát vám bude vydán do 30 dnů od podání žádosti.
Jak požádat o kopii rodného listu : Na co se připravit a co mít s sebou. Než se na úřad vypravíte, připravte si s sebou platný doklad totožnosti a 100 Kč na správní poplatek. Na úřadě sepíšete žádost a následně má úřad 30 dnů na to, aby vám duplikát rodného listu vystavil.
Co potrebuji na novou občanku
Co je nutné doložit
Držitel občanského průkazu (konec platnosti): dosavadní občanský průkaz. Při změně údajů zapsaných do OP: OP a doklady potvrzující tyto změny. Z důvodu ztráty nebo odcizení OP: jiný průkaz totožnosti, např. platný cestovní pas, platný řidičský průkaz, rodný list.
Kromě Turecka, Ukrajiny, Běloruska, Ruska a Grónska je tedy možné vycestovat jen s občanským průkazem do všech zemí EU. Z exotických destinací to je pak pár vybraných zámořských území Francie. Ale opravdu jen pár vybraných, do všech ostatních je potřeba cestovní pas.
- Cestovní pasy se vyřizují na kterémkoliv obecním úřadě s rozšířenou působností.
- Cestovní pas je pro občany starší 15 let platný po dobu 10 let.
- Za vydání pasu s biometrickými údaji zaplatíte správní poplatek 600 Kč.
Jak na výměnu pasu : Kde a jak to máte řešit
Na kterémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Úředník pořídí žádost a vyfotografuje vás. Vy si zkontrolujete údaje na žádosti a podepíšete ji. Cestovní pas vám bude vystaven ve standardní lhůtě do 30 dní od podání žádosti.