Antwort Jak zjistit registraci domény? Weitere Antworten – Kde najdu doménu
Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.Den expirace domény je možné zjistit ve WHOIS databázi centrálního registru CZ. NIC (www.nic.cz). Stačí pouze zadat jméno domény do pole pro vyhledávání. Datum expirace je uveden ve výpisu detailu domény.Registrátor je společnost, která umožňuje klientům (osobám nebo firmám) registrovat domény. Registrátor může mít partnery (resellery), kteří pro své zákazníky registrují domény vlastním jménem. Před registrací domény zákazník zjišťuje u registrátora, zda je doména volná.
Kde hostuje doména : Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.
Jak zjistit vlastníka domény COM
COM (nebo jiné generické domény), využijeme opět vyhledávání v registru WHOIS na některém ze specializovaných webů např. www.whois.com nebo whois.domaintools.com. Ve výsledcích vyhledávání v registru nás zajímá údaj „Registrant“, který nám sdělí požadované informace o majiteli domény.
Jaké údaje můžete službou WHOIS zjistit : Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:
- kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
- sponzorující registrátor,
- datum vytvoření a vypršení platnosti,
- názvové servery a stavy domén.
CZ domén je ochranná lhůta celých 60 dní a je rozdělena na dvě fáze. Prvních 30 dní je doména funkční (je v zóně CZ), Dalších 30 dní doména již nefunguje (CZ. NIC ji negeneruje do zóny).
Držitele většiny domén lze jednoduše změnit v Zákaznickém centru. Jestli do něj nemáte přístup, můžete o změnu držitele domény požádat pomocí příslušného formuláře. UPOZORNĚNÍ: Změna držitele domény na centrálním registru neovlivňuje fakturační údaje zákaznického účtu, ani nemění správce DNS záznamů.
Kde zjistím vlastníka domény
Hledá v doménových jménech, kontaktech a sadách nameserverů. Doménová jména vkládejte ve tvaru domenovejmeno.cz s .cz na konci a bez úvodního www (např. nic.cz). Identifikátory kontaktu nebo sady jmenných serverů vkládejte jako běžný text.Registrant – osoba, která je odpovědná za vykazování a správu uživatelů vykazujících za konkrétní subjekt. Registrant nemusí být odpovědný zástupce, který je uvedený na licenci, ale osoba, např. vedoucí oddělení, která doposud zajištovala zasílání výkazů na ERÚ.Pokud hledáme majitele domény . CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.
Služba Whois je služba, která umožňuje získat informace o umístění IP adres, serverů nebo webových stránek. Můžete zjistit vlastníka internetového zdroje a jeho kontaktní údaje. Zadejte požadovanou doménu, IP adresu nebo název hostitele a klikněte na tlačítko "Zkontrolovat".
Jak zjistit kdo je majitel nemovitostí : Vlastníka (pronajímatele) nemovitosti – bytu s jeho adresou zjistíte z výpisu z katastru nemovitostí, který vám na počkání vydají na jakémkoliv katastru nemovitostí, a to na základě sdělení adresy bytu.
Jak zjistit majitele domény : Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.
Co je to DNS server
DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.
Doménu lze uhrazením poplatku obnovit nejvýš 30 dní po expiraci. Doménu v ochranné lhůtě prodloužíte uhrazením poplatku, dokud je ve stavu DNS funkční, nebo DNS odpojeno (celkem 60 dní u domény CZ a 30 dní u domén gTLD a nTLD). Pokud došlo k odpojení DNS, doména bude opět plně funkční do 48 hodin.Prvních 30 dní je doména stále funkční, ale 31. den je vyřazena ze zóny DNS a přestává fungovat. Během celých 60 dnů je možné doménu obnovit uhrazením původní výzvy k platbě.
Jak dlouho trvá převod domény : Jak transfer domény probíhá
Vy nemusíte dělat nic. Stačí si tuto službu objednat, schválit změny a vyčkat, než vám přijde potvrzení o úspěšném převedení domény. U nejběžnějších koncovek obvykle trvá celý transfer v řádu několika minut, ale u jiných koncovek může trvat transfer i více jak týden.