Antwort Jak vyrobit Bezinkový med? Weitere Antworten – Jak udělat domácí bezový sirup
Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.Doba vaření je zhruba hodina, hodina a půl. Hustotu medu zkoušíme kápnutím trošky sirupu na talířek, na kterém necháme vychladnout. Čím je chladnější, tím je hustější. Bezinky netrháme u silnice a vybíráme si květy bez broučků a mšic.Květy pampelišek omyjeme pod proudem studené vody, aby se vyplavil pyl i brouci. Vsypeme je do hrnce, přidáme šťávu z citronu a pomeranče, strouhanou pomerančovou kůru a vodu. Necháme 10 minut povařit, až se voda zbarví do světle hnědé. Necháme vychladnout a uložíme na 1 den do chladu a temna.
Co se dá udělat z černého bezu : Bezinky – plody bezu v kuchyni
- Bezinkový čaj na bolesti nervového původu.
- Sušené plody bezinek zastaví průjem.
- Bezinkové kloktadlo na bolest v krku a afty.
- Bezinková šťáva.
- Sladký bezinkový rozvar – skvělá náplň do dezertů
- Bezinková marmeláda.
- Bezinkový kompot a pudink.
- Bezinky v dezertech.
Kolik cukru do Bezinkoveho sirupu
Vsypte cukr (mělo by ho být tolik, kolik je tekutiny – 1 l tekutiny = 1 kg cukru).
Jak dlouho vydrží domácí bezový sirup : Hotový bezový sirup uskladňujeme nejlépe na tmavším a chladnějším místě. Neotevřený vydrží sirup až 365 dní, po otevření skladujte v ledničce maximálně týden.
Zajímavě med oživí i vanilkový lusk, zahustit jej můžete pomocí jablečného džusu, který je zdrojem pektinu. Pak už ale bude med trochu připomínat džem.
Příprava: Jeden sáček zalijeme 1/4 litrem právě vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Nálev se připravuje vždy čerstvý.
Co použít místo medu
Kukuřičný sirup
A to jak barvou, tak i neutrální chutí. Oproti medu je ale mírně řidší. Při jeho používání ale buďte opatrní. Je totiž výrazně sladký, plný glukózy a fruktózy, a snadno se po něm přibírá.Med se obvykle vyrábí z nektaru, sladké tekutiny produkované květinami, aby lákala včely k opylení květiny. Včela dělnice nasává nektar sosáčkem a ukládá jej ve svém medovém váčku. Pyl sbírají včely spíš tak trochu náhodou při nasávání nektaru. Přesto je i ten velmi cenným a důležitým krmivem v úle.Může přinést úlevu při bolestech v krku, alergické i klasické rýmě, kašli a zánětu dutin nebo nachlazení. Doporučuje se i při problémech s nespavostí a také i při cévních chorobách. Připisuje se mu i pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku, podporuje činnost jater a najdete jej i v detoxikačních čajích.
Květy bezu černého můžete jednoduše usušit. Připravíte si tak především celoroční surovinu na čaj, který je podle MUDr. Hamplové vhodný popíjet například při nachlazení, ale i na nálevy, kterými pak lze zase vyplachovat zanícená ústa nebo potírat poraněnou kůži. „Sušíme při teplotě do 35 °C.
Kolik dát kyseliny citronové do sirupu : Poměrově se používá na 1 litr vody 1 kilogram cukru a 15 – 20 g kyseliny citronové.
Jak dlouho louhovat bez : Čaj z černého bezu
Usušené květy černého bezu dáme vyluhovat do vroucí vody asi na 7 – 10 minut. Množství sušeného květu záleží na Vaši chuti, pokud máte raději slabší nebo naopak silnější chutě čajů. Já doporučuji přibližně 2 polévkové lžíce na 0,5 l vody.
Jak ztuhnout med
Med pohlcuje vzdušnou vlhkost, jinak řečeno jeho povrchová vrs- tva nasává ze vzduchu vodu. Vodou zředěný med pak může zkvasit a je znehodnocený. Zkrystalizovaný med lze poměrně jednoduše bez ztráty kvality ztekutit. Většinou k tomu můžeme využít vodní lázeň.
Když je na dně dost medu, vypouští se do připravené nádoby, na které je dvojité síto. V sítu se zachytí nečistoty a v nádobě tak zůstane čistý med, připravený ke konzumaci. Vytočený med by měl chvíli odpočívat, aby se z něj uvolnily vzduchové bubliny, případně posíbrat zbytky šumu na povrchu.Může přinést úlevu při bolestech v krku, alergické i klasické rýmě, kašli a zánětu dutin nebo nachlazení. Doporučuje se i při problémech s nespavostí a také i při cévních chorobách. Připisuje se mu i pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku, podporuje činnost jater a najdete jej i v detoxikačních čajích.
Kdy sbírat bezový květ : Bezový čaj nebo sirup přidaný do nápojů má i mírně projímavé účinky, může tedy pomoci při zácpě. Sirup z květů je vhodný při migrénách a nadýmání. Sběr, sušení, uskladnění: květ za suchého počasí v květnu a červnu. Sbírají se i plody bez stopek v srpnu-září-říjnu.