Antwort Jak sušit peřiny v sušičce? Weitere Antworten – Na jaký program sušit peřiny
Sušení péřových peřin
Zvolte program pro vlnu (to doporučují přímo výrobci sušiček) a pokud běžně nepoužíváte míčky do sušičky, přidejte je.Sušení v sušičce
- Sušíme pouze na nízkou teplotu, max. do 30°C.
- Vhodné je přidat do bubnu sušičky speciální míčky na sušení (ježečky), ty pomohou rovnoměrněji rozmístit a načechrat peří
- Po vyndání bundu protřepte a nechte „vychladnout“ v horizontální poloze, nedávejte či neskládejte hned do šatníku.
Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.
Na jaký program prát peřiny : Péřové polštáře a přikrývky – praní a údržba
Péřové polštáře a přikrývky perte samostatně na co nejnižší teplotu. V tomto případě 30 °C postačí. Moderní pračky disponují i speciálním programem pro praní lůžkovin, lze použít i program na jemné prádlo, nebo na vlnu v kombinaci s nízkými otáčkami 400 až 600 za minutu.
Jak sušit peřiny v sušičce
V sušičce přikrývku/polštář sušte spolu s dvěma či třemi tenisovými míčky nebo s míčky určenými do sušičky. Tenisové míčky náplň rovnoměrně rozloží a přikrývky a polštáře tak budou krásně nadýchané. Při sušení přikrývku každých 15-20 min vyndejte ze sušičky a protřepejte.
Na co sušit bundu v sušičce : Pokud se dobře staráte o peří, peří se dobře postará o vás. Přidejte do bubnu sušičky speciální kuličky pro sušení, které zabraňují shlukování peří po okrajích bundy. A díky načechranému peří zůstanete v teple a suchu.
Děkuji. Sušení péřového oblečení v sušičce: Sušíme pouze na nízkou teplotu, max. do 30°C.
Do sušičky prádla naopak nepatří:
- jemné prádlo,
- hedvábí,
- krajkové oblečení,
- sportovní prádlo,
- oblečení s flitry a korálky,
- trička s potiskem,
- svetry,
- kašmírové kousky,
Čím prát peří
Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash.Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".Kolečka pak poklademe na pláty sušičky a sušte je při teplotě 30 – 50 °C. Šetrné sušení potrvá 5 až 8 hodin. Meruňky: sušení meruněk v sušičce je jednoduché. Stačí si vybrat zralé nebo lehce přezrálé zdravé plody.
Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo. Nejméně dostupnou, ale neméně zajímavou, možností je tekutá vůně do sušičky. Jako první s touto funkcí přišla firma Miele.
Jak dlouho sušit péřovou bundu : Sušení péřových věcí
Pokud na to půjdete ručně, počítejte s 3 – 4 dny, kdy je třeba ji často protřepávat a chuchvalce peří roztahovat zpět do komor. I to je způsob, jak co nejšetrněji bundu vysušit. Nikdy bundu nesušte na přímém slunci, ani na topení.
Jak sušit péřovou bundu v sušičce AEG : V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.
Na co si dát pozor u sušičky
Na co si dát pozor Nezapomínejte na čištění filtrů, kde se zachytávají chlupy, prach či žmolky. Kapacita sušičky prádla je velmi důležitým aspektem a neměli byste ji překročit, jelikož pak nebude pro sušení v bubnu dostatek místa. Spodní prádlo vkládejte před sušením do ochranných sáčků.
Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.Použijte prací prostředek určený na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří tím, že z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Na přikrývky z umělých vláken můžete používat běžné prací prostředky.
Jak často prát peřiny : Jak často prát peřiny Přikrývky perte alespoň jednou ročně. Jestliže trpíte alergií na roztoče a kýchání a smrkání v ložnici je pro vás denním chlebem, pak peřiny perte klidně dvakrát za rok. Obzvláště pak v případě, že máte peřiny z klasického peří, které jsou oblíbeným domovem roztočů a bakterií.