Antwort Jak si vyzdobit pergolu? Weitere Antworten – Čím vyzdobit pergolu

Jak si vyzdobit pergolu?
Jak vyzdobit zahradní pergolu

Pusťte se třeba do výroby zajímavého košíku, do něhož naaranžujete suché barevné listí a nejrůznější květiny. Dobře budou vypadat i větvičky s trvanlivými plody. Vše můžete dále ozvláštnit stálezelenými větvičkami například v podobě břečťanu, cesmíny nebo dřišťálu.183/2006 Sb. Ten stanovuje, že samostatně stojící pergolu si můžete postavit bez povolení nebo ohlášení pokud: Zastavěná plocha nepřesáhne 25 m2 a výška pergoly bude maximálně 5 m.Pro stínění pergoly se také ideálně hodí popínavé rostliny. Pro své překrásné květy je zvláště oblíbená například vistárie, používá se i psí víno nebo růže. Velmi krásně působí i pergola obrostlá vinnou révou. Na břečťan pozor, pokud máte doma malé děti, je jedovatý.

Jak daleko od sebe krokve na pergolu : Vzdálenost mezi nimi by měla být 2,5 až 3 metry.

Kdy natřít pergolu

Dřevěný zahradní nábytek, pergolu, altán, dřevěný plot či dřevěná terasová prkna můžete natírat od jara do podzimu. Podmínkou však je, aby se teplota podkladu a jeho okolí pohybovala mezi cca 15 °C až 25 °C. Ideální teplota je okolo 20 °C.

Čím natřít venkovní pergolu : Zpravidla se používá ochranný základ proti hnilobě, černání a plísni a po něm pokračujete s nátěrem lazurou. Na výběr máte ze dvou druhů lazur: na bázi organických rozpouštědel CLOUsil nebo Holzlasur.

Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nepotřebujete u staveb s jedním nadzemním podlažím do 25 metrů čtverečních zastavěné plochy a do pěti metrů výšky, které jsou podsklepené nejvýše do hloubky tří metrů. Mezi tyto stavby patří typicky malé zahradní domky, kůlny, pergoly a jiné zahradní přístřešky.

Projekt přístřešku či pergoly

Za poplatek 17 150 Kč včetně DPH pro vás připravíme projekt pro stavební povolení (stavební část: poloha, technická zpráva, půdorys, pohledy a řezy) pro stavby od 25 m2 do 80 m2.

Jak uchytit plachtu na pergolu

Jak se napínací plachty uchycují Stínící plachty se uchycují pomocí silných nerezových ok, kterými jednoduše plachtu připevníte ke sloupku, k podbití domu, do dřevěného trámku atp. K uchycení doporučujeme použít nerezový montážní materiál, jako jsou karabiny, řetězy, napínací háky, vruty atd.Pro konstrukční ochranu dřeva je dobrá vzdálenost 10 cm mezi sloupky a podlahou. Pokud stavíte pergolu, která nestojí na čtyřech nosných sloupcích, tak je nutné provést upevnění na budovu s příslušnou stabilitou.Standardní velikost betonové patky je 30 x 30 až 40 x 40 cm. Hloubka založení betonové patky musí být v nezámrzné hloubce, tedy v 800 mm pod úrovní terénu. Můžeme použít i betonové ztracené bednění, ze kterého v rýze vyskládáme sloupek, který vybetonujeme betonem.

Nejlepším nátěrem k ochraně dřeva, zejména v exteriéru jsou podle jeho zkušeností lazurové nátěry. K nim patří jak obyčejný luxol, tak i dražší lazury renomovaných značek. Přestože už dnes existují lazury na vodní bázi, zkušenosti zejména z nátěrů v exteriérech mluví spíše pro lazury na bázi olejové.

Jakou lazuru na pergolu : K samotné ochraně pergoly proti působení povětrnostních vlivů jsou vhodné tenkovrstvé lazury, které vytváří tenký film, jsou prakticky vsáknuté do podkladu (neolupují se) a velmi dobře chrání dřevěné části. Ideální řešení je syntetická tenkovrstvá lazura BONDEX MATT.

Čím natřít pergolu diskuze : Nejlepším nátěrem k ochraně dřeva, zejména v exteriéru jsou podle jeho zkušeností lazurové nátěry. K nim patří jak obyčejný luxol, tak i dražší lazury renomovaných značek. Přestože už dnes existují lazury na vodní bázi, zkušenosti zejména z nátěrů v exteriérech mluví spíše pro lazury na bázi olejové.

Co to je drobná stavba

Drobné stavby jsou vyjmenovány v odstavci 1 přílohy č. 1 nového stavebního zákona. Patří sem stavby do 40 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, s nejvýše jedním nadzemním podlažím a podsklepením do maximální hloubky 3 m.

Na zahradě lze postavit prakticky vše, od malé kůlny, přes bazén, až po další rodinný domek. Důležité však je dodržet zákonné podmínky, které se na jednotlivé stavby vztahují. Je nutno počítat s tím, že ne všechny stavby lze postavit bez jakéhokoli souhlasu stavebního úřadu. Ani na vlastním pozemku není dovoleno vše.Cena za architektonickou studii se pohybuje od 30 000 Kč do 100 000 Kč, zatímco cena projektové dokumentace pro stavební povolení může být v rozmezí 80 000 Kč až 150 000 Kč. Tyto ceny jsou však pouze orientační a mohou se výrazně lišit podle konkrétních požadavků klienta.

Z jakého dřeva postavit pergolu : Trámy na pergolu a příprava dřeva

Nejčastěji se na stavbu pergoly používá borovice nebo modřín. Smrk bývá nejlevnější, ale má nejnižší trvanlivost.