Antwort Jak se poradne Opalit? Weitere Antworten – Jak být co nejrychleji opálený

Jak se poradne Opalit?
Nejvhodnější pro začátek slunění je opalovací mléko, které pokožku do hloubky zvláční a hydratuje. V druhé půlce dovolené je příjemný také tělový olej nebo suchý olej ve spreji. Večer po opalování smyjte zbytky krémů a písek pomocí micelárního sprchového gelu. Každé 2-3 dny použijte jemný tělový peeling.Vůbec nejlepší taktika, jak rychle zhnědnout, je trávit na slunci méně času, ale zato denně nebo obden. Já to dělám tak, že napoprvé na slunci strávím 15 minut a každý další den čas slunění o něco navyšuju, až dosáhnu svého maxima 30 minut.Opálení vydrží déle, když si na začátku opalovací sezóny dopřejete důkladný peeling odumřelých buněk. Hnědý tón pokožky podpoří i opalovací přípravky s obsahem betakarotenu. Pokud hledáte co podporuje opalování a toužíte získat tmavší odstín pokožky co nejrychleji, začněte s užíváním betakarotenu.

Jak dlouho trvá než se Opálím : Článek

Fototyp Barva pleti Přirozená ochrana
I velmi světlá 5 – 10 minut
II světlá 10 – 20 minut
III tmavší 20 – 30 minut
IV tmavá až 45 minut

13. 6. 2013

Kdy slunce nejvíc opaluje

Intenzita UV záření během dne kolísá a právě polední hodiny v rozmezí mezi 11. a 15. hodinou jsou kritickým časem, kdy na zem pronikají nejostřejší paprsky. V poledne bychom tak měli raději opalování omezit, uchýlit se pryč z přímého slunce a nanést na pokožku vrstvu ochranného krému s minimálním faktorem SPF 25.

Co Nedelat po opalování : Nemydlit, nekoupat, nedřít. Po opalování doporučujeme vynechat dlouhé koupele i důkladné mydlení. Místo toho zvolte rychlou vlažnou sprchu. I osušit se je lepší jen lehkým poklepáváním měkkým ručníkem a intenzivní drhnutí nechat na jindy.

Zdravé opalování trvá pouze pět minut.

Naprosto bezpečný pobyt na sluníčku lze zvládnout jen za předpokladu, že na sobě máte dostatečnou ochrannou vrstvu opalovacího krému. Naše kůže totiž bez větších problémů snese sluneční záření pouze několik krátkých minut.

Vyhýbejte se slunění v době mezi 11. a 15. hodinou odpoledne, kdy je slunce nejagresivnější.

Co delat pro lepsi opálení

Sluníčku se vystavujte po spíše kratší dobu, pijte dostatek vody, pravidelně se mažte (nanášejte každé 2 hodiny a po pobytu ve vodě), opalovacím krémem s SPF alespoň 30 na kůži i rtech a chraňte si oči kvalitními brýlemi (měly by být schopny odfiltrovat záření do vlnové délky 400 nm, hledejte označení UV 400).Jak dlouho se opalovat

Obvykle jsou to 2 až 3 hodiny. Pokud budete na slunci déle, už vás neopálí, ale riziko poškození kůže bude stoupat. Dávejte si proto pravidelné pauzy ve stínu!Přiměřené opalování 2-3x týdně je pro všechny ostatní nezávadné. Obecně je známo, že se pokožka po opalování zregeneruje minimálně za 24h. Pokud jste fototyp II, trvá regenerace 48 hodin a více.

Zdravé opalování trvá pouze pět minut.

Naše kůže totiž bez větších problémů snese sluneční záření pouze několik krátkých minut. Vůbec přitom nezáleží na tom, zda se nacházíte na své vytoužené dovolené u moře či zda si jdete pouze pro oběd ze své kanceláře.

Kdy nechodit do solária : Pokud má Vaše kůže sklony k tvorbě pih a pigmentových skvrn. Pokud máte větší počet mateřských znamének – více jak 50. V případě, že se ve Vaší rodině vyskytuje rakovina kůže. Nikdy se neopalujte, pokud jste trpěli nebo trpíte rakovinným onemocněním kůže.

Kdy nebyt na slunci : Vyhýbejte se slunění v době mezi 11. a 15. hodinou odpoledne, kdy je slunce nejagresivnější. Odborníci ale upozorňují, že toto pravidlo je nepřesné, neboť intenzita UV záření se mění také v závislosti na ročním období i místě pobytu.

Proč mi nejde se opálit

Čím více melaninu pokožka produkuje, tím snadněji – tedy bez spálení a přirozeně do hněda – se opálíte. Problém nastává, pokud pokožka nedokáže melanin produkovat v dostatečné míře – dobře to znají lidé se světlou pokožkou a světlými vlasy.

Jak často chodit do solária – obecná doporučení:

Dlouhodobé překračování maximálních doporučených opalovacích časů zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže! Mezi prvním a druhým opalováním počkejte alespoň 48 hodin. Nekombinujte v jeden den opalování v soláriu a opalování na slunci.V trubicích se totiž používá jen UVA záření. To znamená to, díky kterému se sice nespálíte, ale budete mít zase rychleji vrásky a vysušenou pleť. Ve vyšších dávkách i UVA záření způsobuje již zmiňované kožní nádory. Rozhodně platí, že děti by solária neměly navštěvovat vůbec.

Kdy se nesmí do solária : Solárium nesmí používat:

osoby se sklonem k tvorbě pih. osoby s přírodní zrzavou barvou vlasů osoby se skvrnami na pokožce a výrazně světlou barvou pokožky. osoby s více jak 16 mateřskými znaménky na těle o průměru nad 2 mm.