Antwort Jak poslat žádost na soud? Weitere Antworten – Jak podat žádost k soudu
Žaloba/návrh se podává v písemné formě. Podle platné právní úpravy není možné podat návrh na zahájení řízení u občanskoprávního soudu faxem nebo elektronickou poštou. Online služba pro podání žaloby/návrhu je dostupná od začátku roku 2021 prostřednictvím portálu pro právní subjekty nazvaného Portail du justiciable.V případě podání elektronickou poštou s uznávaným elektronickým podpisem lze doporučit internetovou stránku ePodatelna http://epodatelna.justice.cz/ (k dispozici je však pouze v českém jazyce). Podání lze učinit též na e-mailovou adresu podatelny příslušného soudu.DORUČOVÁNÍ ÚSTAVNÍMU SOUDU
Lze tak učinit osobně, poštou, telefaxem, e-mailem či prostřednictvím datové schránky. Vždy je však třeba rozlišovat sledovaný účel a mít na paměti, že mají-li být s podáním spojeny očekávané procesní účinky, musí být dodržen níže objasněný postup!
Kam poslat stížnost na soudce : Co mohu dělat Pokud Vaši stížnost řešil předseda okresního soudu, případně jeho místopředseda, o její další prošetření požádejte nadřízený soud, tedy předsedu krajského soudu, pod který daný okresní soud spadá. Ve všech ostatních případech se obraťte na odbor dohledu a kárné agendy Ministerstva spravedlnosti.
Jak dlouho trva vyrizeni zadosti u soudu
Zpracování a podání žádosti po doručení potřebných podkladů od žadatele trvá zpravidla do 3 pracovních dnů.
Jak se píše vyjádření k žalobě : Pokud se vyjadřujete např. k žalobě, měla být úvodní strana zahrnovat označení Page 9 soudu, jemuž je vyjádření určeno, včetně spisové značky, dále pak označení žalobce, žalovaného a jejich právních zástupců, označení věci (např. o rozvod manželství) a poté ještě údaj o tom, že se jedná o vyjádření k žalobě.
V praxi má soudce na vyhotovení rozsudku soudce 30 dní ode dne konání soudu, ale když to nestihne, může požádat o prodloužení lhůty vždy o dalších 30 dní.
Pro nejběžnější řízení, žalobu na plnění, je poplatek stanoven ve výši 1 000 Kč do žalované částky 20 000 Kč včetně, a 5 % nad částku převyšující 20 000 Kč. Poplatek se vybírá až do částky 40 000 000 Kč.
Jak oslovovat u soudu
Soudní i ostatní přítomné osoby se vzájemně oslovují pane, paní s připojením funkce či postavení nebo akademického titulu, tedy pane předsedo, paní přísedící. Všem dospělým osobám se vyká. K představitelům soudu mluvte vestoje. Pokud Vám to věk nebo zdravotní stav nedovoluje, požádejte, abyste mohli mluvit vsedě.Co má odvolání obsahovat
- Vaše jméno, příjmení a adresu.
- název a adresu soudu, který o věci rozhodl.
- spisovou značku případu.
- jestli rozhodnutí napadáte úplně nebo částečně a v čem spatřujete jeho nesprávnost.
- datum a podpis.
Podnět lze adresovat Ministerstvu spravedlnosti, Odboru insolvenčnímu a soudních znalců a podat jej:
- poštou na adresu: Ministerstvo spravedlnosti ČR, Odbor insolvenční a soudních znalců, Vyšehradská 16, 128 10 Praha 2;
- e-mailem (s elektronickým podpisem) na adresu: [email protected];
Dbejte na to, aby byl Váš projev dostatečně hlasitý a srozumitelný. Soudní i ostatní přítomné osoby se vzájemně oslovují pane, paní s připojením funkce či postavení nebo akademického titulu, tedy pane předsedo, paní přísedící. Všem dospělým osobám se vyká. K představitelům soudu mluvte vestoje.
Jak dlouho má soud na rozhodnutí : V praxi má soudce na vyhotovení rozsudku soudce 30 dní ode dne konání soudu, ale když to nestihne, může požádat o prodloužení lhůty vždy o dalších 30 dní. Poté se čeká na převzetí usnesení nebo rozsudku všemi účastníky, a to i když se vzdali odvolání na místě při soudním líčení.
Jak dlouho se čeká na soud : Vůbec nejrychleji rozhoduje v trestních kauzách okresní soud ve Svitavách, stačí mu 75 dnů, tedy něco přes dva měsíce. Z krajských soudů ve stejné kategorii vede ten pražský, u něhož trestní řízení trvá 431 dnů, tedy o rok déle než u Okresního soudu ve Svitavách.
Jak napsat stížnost k soudu
Stížnost lze podat písemně nebo ústně; je-li podána ústně stížnost, kterou nelze ihned vyřídit, sepíše o ní orgán státní správy soudu písemný záznam. Ve stížnosti je nutné uvést všechny důležité údaje o řízení, o němž se stěžovatel domnívá, že dochází k průtahům: jméno a příjmení účastníka řízení
Nedostavení se k přípravnému jednání bez uvedení důležitého důvodu, může být řešeno opět rozsudkem pro uznání. Pokud se žalobce nedostaví, soud řízení zastaví. V praxi se však přípravné jednání příliš neužívá a většinou soud nařídí rovnou “klasické” jednání, které ale často má charakter pouze přípravy na další spor.Každý z účastníků a osob zúčastněných na řízení si zásadně platí veškeré své náklady, které jim v souvislosti s řízením vzniknou, a to včetně nákladů na právní zastoupení. Stát pak platí náklady vynaložené na svědečné, znalečné, tlumočné a jiné náklady spojené s dokazováním.
Kdy se neplatí soudní poplatek : Zákon osvobozuje od poplatku některá řízení – zejména řízení ve veřejném zájmu (například ochrana dětí, sociální zabezpečení, volební řízení, poručenské a opatrovnické věci, ale také zbavení svéprávnosti či dědictví), některé úkony (například sepsání návrhu ve věci péče soudu o nezletilé, návrh na nařízení předběžného …