Antwort Jak cistit matrace? Weitere Antworten – Jak casto cistit matrace
Matraci vysávejte
Kromě otáčení je nutné matraci jednou za čas vysávat. V ideálním případě to proveďte vždy, kdy budete vyměňovat ložní prádlo čili tak dvakrát za měsíc. Při vysávání svou pozornost zaměřte na prošívané spoje, ve kterých se hromadí nejvíce nečistot a prachu.Jak vyčistit krev z matrace
- Připrav si 200–300 ml peroxid vodíku, 1 lžičku jedlé sody a 1 lžičku prostředku na nádobí.
- Směs nastříkej přímo na skvrnu od krve a nech působit.
- Namoč hadřík a skvrnu ještě ručně dočisti. U zaschlé krve se může stát, že bude potřeba postup zopakovat.
- Matraci nech proschnout a máš hotovo.
hrnek jedlé sody
Smíchejte jedlou sodu s vonným olejem, a pak ji přes sítko prosejte rovnoměrně po celé ploše matrace. Nechte jedlou sodu asi deset minut působit, nečistoty se během této doby uvolní i z jemných vláken. Na závěr celou matraci důkladně vysajte!
Jak perfektně vyčistit matrace : Další osvědčený postup je postříkat matraci směsí jedlé sody, saponátu (na nádobí) a peroxidu. Tento tekutý prostředek se nastříká na povrch matrace a rovněž se nechá nějaký čas působit. Soda spolu se saponátem odmastí matraci a peroxid vybělí vzniklé skvrny od potu. Po vyschnutí opět celou matraci vysajte.
Co dělat s Počůranou matraci
Pokud máte matraci počůranou, namíchejte si směs jedlé sody, 3% peroxidu vodíku a saponátu. Peroxid a sodu smíchejte v poměru 5:1 a přidejte dvě kapky přípravku na mytí nádobí. Směs naneste na skvrnu a bez drhnutí nechte zaschnout. Pokud toto čištění matrace od moči nezabere.
Jak vyprat velký potah na matraci : Pokud má matrace snímatelný potah, měli byste ho minimálně dvakrát do roka vyprat v pračce. Povlak byste měli prát minimálně na 40 °C. Většina moderních potahů se však může prát i na 60 °C, což je teplota, která dokáže zahubit roztoče. Některé antialergenní potahy můžete dokonce prát i na 90 °C.
Roztoče zničí praní ve vodě nad 60°C po dobu jedné hodiny. Proto povlečení a prostěradla vyperte v této teplotě, stejně tak jako lůžkoviny (pokud jsou pratelné) a potahy matrace. Vyluxování postele, matrace, vyprání potahů, lůžkovin spolehlivě roztoče zahubí. V zimě můžete roztoče zmrazit.
Doporučujeme:
- zaschlé skvrny namočit na celý den do studené vody.
- použít mýdlovou vodu a jemnou houbičku.
- použít kuchyňskou sůl nebo zubní pastu.
- Na bílé pevné textilie lze použít roztok peroxidu vodíku, octa nebo sody.
- Po čištění nutné vyprat v pračce při teplotě do 40°C.
Co dělat se starou matraci
Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.Jak odstranit zápach moči z matrace
Sódovka má vynikající schopnost absorbovat zápachy. Posypte povrch matrace tenkou vrstvou sódovky a nechte ji působit několik hodin, nebo dokonce přes noc. Poté sódovku odsajte nebo vysajte s vysavačem.Pokud máte matraci počůranou, namíchejte si směs jedlé sody, 3% peroxidu vodíku a saponátu. Peroxid a sodu smíchejte v poměru 5:1 a přidejte dvě kapky přípravku na mytí nádobí. Směs naneste na skvrnu a bez drhnutí nechte zaschnout. Pokud toto čištění matrace od moči nezabere.
Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Doporučujeme dát pod futon třeba plážovou rohož, nebo aspon koberec.
Jak prát potah z matrace : Praní potahu – měl by se prát pravidelně 1x za 1/2 roku, omezí se tak vznik alergií a výskyt prachu v domácnosti. Perte podle symbolů na štítku, nejčastěji se kvalitní potahy perou na 60°C. Při větším úklidu/ převlékání postele se doporučuje potah vysát.
Jak prát obal matrace : Nezapomeňte na povlak na matraci
Povlak byste měli prát minimálně na 40 °C. Většina moderních potahů se však může prát i na 60 °C, což je teplota, která dokáže zahubit roztoče. Některé antialergenní potahy můžete dokonce prát i na 90 °C.
Co zabije roztoče
Roztoče zabíjí mráz, proto alespoň na 24 hodin dejte plyšové hračky do mrazáku. Potom je vyperte, abyste je zbavili mrtvých tělíček roztočů. V zimních měsících je vhodné na mrazu nechat i matrace a lůžkoviny, také alespoň 24 hodin.
Jak poznat, že jsou v posteli roztoči Roztoči se nachází v posteli každého z nás, tak to zkrátka je. Pokud se v noci často budíte, kýcháte nebo kašlete, může to být projevem alergie na roztoče. I když ne každý musí alergií na roztoče trpět, neznamená to, že byste měli přítomnost roztočů v posteli opomíjet.U již zaschlých skvrn od krve pomáhá nanést jemný prací prostředek, směs vody a prášku na pečení, nebo roztok sody, nechat cca 1 hodinu působit a poté setřít hadříkem. Přitom byste měli začít čistit na okraji a pokračovat směrem dovnitř, aby se skvrna nerozšiřovala.
Jak dostat menstruační krev z matrace : Ať už jde o menstruační krvácení, škrábnutí, řeznou ránu nebo krvavý nos, krev dokáže zanechat na matraci nepěknou a obtížně odstranitelnou skvrnu. Jak se jí zbavit Smíchej vodu a peroxid vodíku v poměru 2:1 a nalij směs do rozprašovače. Postříkej skvrnu z krve a nech působit asi 10 minut.