Antwort Co je Ionťák? Weitere Antworten – Na co je Ionťák

Co je Ionťák?
Iontový nápoj pomáhá zabránit vyčerpání a kolapsu organismu v průběhu tréninku. Umí zmírnit negativní projevy, jako jsou například křeče, ke kterým někdy v rámci sportovních výkonů dochází. Smyslem iontových nápojů je doplnění potřebných minerálů a iontů a zároveň udržení výkonu během sportu.Mořská sůl – dodá do těla ionty sodíku a chloru. Šťáva z citrusových plodů – obsahuje vitamíny, enzymy a snadno stravitelné cukry, které pomáhají udržovat energii během tréninku a usnadňují regeneraci.Stačí jen smíchat a rozmixovat následující ingredience: Půl hrnku pomerančové šťávy (pokud možno čerstvé z bio pomerančů), čtvrt hrnku citronové šťávy, dva hrnky minerální nebo kokosové vody, dvě lžíce medu od místního včelaře, špetka himalájské růžové soli.

Co pít při Silovem tréninku : Při větším výkonu, například silovém cvičení, můžete sáhnout i po izotonickém iontovém nápoji. Pokud by přísun iontů byl dlouhodobě nedostatečný, může dojít i k hypotonické dehydrataci. To by mohlo způsobit ošklivé svalové křeče a slabost či malátnost.

Na co jsou dobré iontové nápoje

Podporují energetický metabolismus a pomáhají snižovat únavu. Dodají Vám energii, abyste při kterékoliv zátěži více vydrželi. Jsou ideální pro všechny druhy fyzických aktivit.

Kolik kalorií má iontový nápoj : Obsahují spoustu energie, kterou sportovci potřebují organismu dodávat při déletrvajících trénincích nebo závodech pro co nejlepší výkon. Typicky zde můžeme jmenovat různé iontové nápoje, které obsahují zpravidla kolem 400 kcal na 100 g prášku a z toho 90 gramů cukru.

Jaké jsou nejlepší zdroje elektrolytů v potravinách Elektrolyty se jsou součástí běžně dostupných potraviny. Najdete je v zelenině, ovoci, luštěninách, mléčných výrobcích, ořeších i semínkách. Dobrým zdrojem je také losos a kokosová voda, která je bohatá zejména na sodík a draslík.

U sportů trvajících déle než 2 hodiny bychom měli doplňovat 300–600 mg sodíku za hodinu. Podle American College of Sports Medicine je vhodné u sportovních aktivit do 3 hodin zvolit nápoj s obsahem 0,5–0,7 g sodíku na 1 litr tekutiny. Ten pak pít v množství 125–250 ml každých 10–20 minut.

Jak vybrat Iontovy nápoj

Přisun kvalitních živin a tekutin je tedy nezbytný. Zvláště, pokud se výkon každý den opakuje. Nejvhodnějším nápojem se prokázal iontový nápoj s obsahem sacharidů nad 10 %. Množství přijatých tekutin by mělo odpovídat rozdílu v tělesné hmotnosti před a po výkonem.Co pít před tréninkem Dvě hodiny před tréninkem byste měli vypít 2 sklenice tekutin a půl hodiny před tím, než půjdete trénovat, byste měli přijmout dalších 250 ml vody. Doporučuje se buďto čistá voda, nebo sportovní nápoje, které tělu dodávají během tréninku energii a dokáží zlepšit váš sportovní výkon.8 věcí, které byste nikdy neměli dělat ve fitku

  • Nikdy si nesedejte během tréninku nohou.
  • Nikdy slepě nekopírujte cvik, který dělá někdo jiný
  • Nikdy si nic nedokazujte před ostatními.
  • Nikdy nehledejte způsoby jak utajit, že netrénujete nohy.
  • Neztrácejte čas s mobilem v rukách mezi sériemi.


Nejlepší je užívat tyto nápoje před výkonem, při výkonu a po výkonu. V každé fázi mají totiž svoji funkci. Iontové nápoje rehydratují, kompenzují ztráty iontů a vyrovnávají ztráty energie. Pocit žízně je vynuceným signálem stavu nouze, do toho bychom se při sportovní aktivitě ani běžném životě neměli dostat.

Jak často pít iontový nápoj : U sportů trvajících déle než 2 hodiny bychom měli doplňovat 300–600 mg sodíku za hodinu. Podle American College of Sports Medicine je vhodné u sportovních aktivit do 3 hodin zvolit nápoj s obsahem 0,5–0,7 g sodíku na 1 litr tekutiny. Ten pak pít v množství 125–250 ml každých 10–20 minut.

Co dělá iontový nápoj : Iontový nápoj svůj název odvozuje od iontů, což je jiné označení pro minerální látky. Při náročné fyzické zátěži dochází ke ztrátě těchto iontů prostřednictvím potu, což může vést ke snížení sportovního výkonu. Iontový nápoj tak slouží k jejich doplnění přímo během zátěže.

Jak poznat nedostatek elektrolytů

Jak se projevuje nedostatek elektrolytů

  1. Zadržování vody v těle.
  2. Výkyvy krevního tlaku.
  3. Dehydratace.
  4. Svalové křeče a záškuby.
  5. Nedostatek energie a únava.
  6. Nevolnost, bolesti hlavy a závratě.
  7. Zvýšený pocit žízně.
  8. Nepravidelný srdeční tep.


Draslík najdeme třeba ve 100 g následujících potravin:

  1. Pšeničné otruby: 1160 mg.
  2. Sója:1660 mg.
  3. Nezpracované fíky: 1010 mg.
  4. Pinto fazole, vařené: 646 mg.
  5. Pečené bílé brambory: 544 mg.
  6. Houby Portobello, grilované: 521 mg.
  7. Avokádo: 485 mg.
  8. Sladké brambory, pečené: 475 mg.

Iontový nápoj svůj název odvozuje od iontů, což je jiné označení pro minerální látky. Při náročné fyzické zátěži dochází ke ztrátě těchto iontů prostřednictvím potu, což může vést ke snížení sportovního výkonu. Iontový nápoj tak slouží k jejich doplnění přímo během zátěže.

Proč banán po cvičení : Díky svému složení banán v organismu vyprovokuje inzulinovou reakci a urychlí tvorbu svalové hmoty. No a pokud máte po cvičení prostě jen hlad, banán je velice dobrá varianta jak doplnit ztracenou energii a živiny a plnohodnotné jídlo si můžete dát v klidu doma. Banánem po cvičení určitě nic nezkazíte – naopak :).